wroclaw.pl Najnowsze wiadomości dla mieszkańców Wrocławia
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 15°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Maluch w małpiarni - zostań chrzestnym wyjca

Maluch z mamą/ fot: zoo wrocław

Na półkuli południowej panuje teraz wiosna i zgodnie z jej rytmem funkcjonują też nasze wyjce czarne, zamieszkujące w naturze Argentynę, Brazylię, Boliwię, Paragwaj. Trudno się więc dziwić, że mimo spadających temperatur i panujących przez większość doby ciemności, na świat przyszedł właśnie osobnik tego gatunku.  

Reklama

Nazwa sugeruje, iż ubarwienie tych zwierząt powinno być czarne, jednak występuje u nich dymorfizm płciowy i tylko samce mają ciemną sierść. Nie jest to jednak reguła, która umożliwi rozpoznanie płci u młodych osobników. Wszystkie rodzą się złociste, a ich sierść wybarwia się po 6 miesiącach. Jest to forma kamuflażu, gdyż młode wtulone w matkę jest praktycznie niewidoczne dla drapieżników. Oznacza to, że pracownicy wrocławskiego zoo nie znają jeszcze płci malucha, jednak proszą o pomoc w wyborze imienia. Wymogi: wersja męska i żeńska, współgrające z miejscem ich pochodzenia.

Propozycje można przesyłać na [email protected] do 12.12.2016

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama