wroclaw.pl Najnowsze wiadomości dla mieszkańców Wrocławia
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 18°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Łukasz Kamiński nowym dyrektorem Ossolineum. Zastąpi Adolfa Juzwenkę, który szefował instytucji 33 lata

 Zakład Narodowy im. Ossolińskich we Wrocławiu www.wroclaw.pl
Zakład Narodowy im. Ossolińskich we Wrocławiu

Historyk, były prezes Instytutu Pamięci Narodowej – dr Łukasz Kamiński, zostanie prawdopodobnie nowym dyrektorem Zakładu Narodowego im. Ossolińskich. Po 33 latach urzędowania ze stanowiska zrezygnował Adolf Juzwenko.

Reklama

Rezygnację dotychczasowego szefa Ossolineum przyjęła pod koniec kwietnia Rada Kuratorów. To trzynastoosobowe gremium, które decyduje o obsadzie stanowiska dyrektora Zakładu Narodowego im. Ossolińskich. Zasiadają w nim m.in. przedstawiciele ministerstw kultury i nauki, sejmiku Dolnego Śląska i Rady Miejskiej Wrocławia, PAN i PAU, Uniwersytetu Wrocławskiego, spadkobierców rodziny Ossolińskich. Informację o tym podała wrocławska „Gazeta Wyborcza”.

Na nowego szefa Ossolineum rada rekomendowała dr Łukasza Kamińskiego. Ostateczna decyzja o nominacji na stanowisko dyrektora należy do Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Specjalista od historii najnowszej

Łukasz Kamiński ma 49 lat i jest historykiem, wykładowcą Uniwersytetu Wrocławskiego. Specjalizuje się w badaniach nad najnowszą historią Polski.

Jest autorem wielu publikacji dotyczących przede wszystkim historii oporu antykomunistycznego w Polsce i w Europie Środkowej. W latach 2011 – 2015 był prezesem Instytutu Pamięci Narodowej.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama