4. Zmiany na trasie linii podmiejskiej 920. Autobusy nie będą zatrzymywały się na dwóch przystankach

Redakcja www.wroclaw.pl,

Od 1 września autobusy linii 920 nie będą zatrzymywały się na przystankach w miejscowościach Blizanowice i Trestno Materiały prasowe

Autobusy linii strefowej 920, jeżdżące pomiędzy przystankami Galeria Dominikańska a Wojnów (Pętla), od 1 września 2022 nie będą zatrzymywały się w miejscowościach Blizanowice i Trestno. To konsekwencja decyzji burmistrza gminy Siechnice o wycofaniu się ze współfinansowania kursów.

W związku z decyzją Burmistrza Gminy Siechnice Milana Ušáka o wycofaniu się z dniem 1 września 2022 r. z partycypacji w kosztach funkcjonowania linii autobusowej 920 łączącej obszar trzech gmin: Wrocławia, Siechnic i Czernicy, mieszkańcy miejscowości Blizanowice i Trestno na terenie Gminy Siechnice nie będą mieli możliwości skorzystania z linii strefowej 920.

Gmina Siechnice nie będzie dotować linii

Zgodnie ze stanowiskiem przekazanym przez burmistrza w piśmie z 8 lipca 2022 r, które wpłynęło do Wydziału Transportu Urzędu Miejskiego Wrocławia, gmina Siechnice utraciła już możliwości finansowe dotowania tej linii w kwocie miesięcznej ok. 6 tys. zł, a ponadto nie zaspokaja oczekiwań mieszkańców gminy Siechnice, a jej funkcjonowanie spotyka się z ich niezadowoleniem.

Linia autobusowa 920 została uruchomiona 23 sierpnia 2021 roku w ramach pakietu linii aglomeracyjnych organizowanych przez Miasto Wrocław.

Władze Wrocławia oraz gminy Czernica kierując się zasadami dobrej współpracy oraz widząc potrzebę utrzymania i rozwoju wspólnej komunikacji aglomeracyjnej, podjęły decyzję o kontynuacji finansowania linii autobusowej 920 pomimo wycofania się Gminy Siechnice z dotychczasowej współpracy.

Linia 920 nadal dojedzie z Galerii Dominikańskiej do pętli na Wojnowie

Linia 920 w dalszym ciągu będzie kursowała z Galerii Dominikańskiej do przystanku „Wojnów- pętla”, ale od 1 września 2022 r. z pominięciem przystanków zlokalizowanych w miejscowościach Blizanowice i Trestno.

Ostatnim obsługiwanym przystankiem na terenie Wrocławia będzie przystanek „Zalewowa” a kolejnym, już na terenie gminy Czernica, będzie przystanek „Wojnów – pętla”.

Wszelkie uwagi związane z brakiem obsługi miejscowości Blizanowice i Trestno przez linię 920 prosimy kierować do Urzędu Gminy Siechnice.

Źródło: materiały prasowe