wroclaw.pl Najnowsze wiadomości dla mieszkańców Wrocławia
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 10°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Labirynt w kukurydzy ponownie otwarty

W tym roku też możesz pospacerować po labiryncie w Kobierzycach.

Od 6 września będzie można spacerować po labiryncie w polu kukurydzy. W dzień otwarcia przewidziano też różne atrakcje.

Reklama

Labirynt w 2015 bił rekordy popularności, przyciągnął tysiące turystów. Nic dziwnego, skoro nie zawsze ma się możliwość poczuć się jak Tezeusz, kręcący się po niekończących korytarzach. Takie błądzenie pokaże również, kto najlepiej radzi sobie z orientacją w terenie i komu uda się najszybciej znaleźć drogę na środek pola i z powrotem.

W pierwszy dzień udostępnienia pola zwiedzającym przygotowano również wiele atrakcji. Chętni będą mogli przelecieć się balonem, wystąpią również zespoły ludowe, które będą umilać czas. Wystawcy przedstawią też swoje towary, między innymi artykuły chemiczne, miód i owoce. Odbędzie się również pokaz sprzętu rolniczego i prezentacja odmian kukurydzy. Impreza rozpocznie się o godz. 10.00.
Przewiduje się, że labirynt, zajmujący ponad półtora hektara, będzie dostępny do końca października. Wszystko jednak zależy od pogody.

Atrakcja znajduje się w tym samym miejscu co dwa lata temu, w pobliżu zbiegu drogi nr 8 i drogi na Pełczyce. Jeżeli ktoś chce dojechać komunikacją zbiorową, należy pojechać do Kobierzyc, gdzie dojedzie autobusem linii 862 z Dworca Głównego lub 872, 882, 892 i 852 z pętli na Krzykach. Do samego pola trzeba jednak wybrać się piechotą, kierując się drogą krajową 8 na Magnice.

Labirynt w kukurydzy

W plenerze / Dla wszystkich
Termin od 6 września 2017 10:00 do 30 października 2017 23:59

Miejsce Labirynt w kukurydzy

Zobacz

Monika Bierońska

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama