3. Edukacja
  4. Aktualności z edukacji
  5. Kto zostanie dyrektorem LO nr XIV we Wrocławiu?

Konkurs na dyrektora Liceum Ogólnokształcącego nr XIV we Wrocławiu ogłoszony został 27 lutego 2024 r. Jednak nie został rozstrzygnięty. Niebawem ogłoszony zostanie kolejny.

31 sierpnia 2024 r. upływa 5-letnia kadencja dyrektora XIV Liceum Ogólnokształcącego im. Polonii Belgijskiej we Wrocławiu. W związku z tym ogłoszony został konkurs na to stanowisko. Zgłosiła się do niego jedna kandydatka – obecna dyrektorka placówki, Anna Maćkowska. Konkursu nie udało się jednak rozstrzygnąć.

Głosowanie zakończone remisem i nowy konkurs

W głosowaniu komisji konkursowej, w składzie której zasiadło: 3 przedstawicieli organu prowadzącego, 3 przedstawicieli kuratorium, 2 przedstawicieli Rady Rodziców, 2 przedstawicieli Rady Pedagogicznej, 2 przedstawicieli związków zawodowych – był remis 6:6.

- Niebawem, zgodnie z obowiązującymi procedurami, ogłoszony zostanie nowy konkurs na stanowisko LO nr XIV. Obecnie trwa kompletowanie składu nowej komisji konkursowej, po czym będziemy czekać na zgłoszenia potencjalnych kandydatów – mówi Jarosław Delewski, dyrektor Departamentu Edukacji UM we Wrocławiu.

Co roku we wrocławskich placówkach, m.in. ze względu na kończącą się kadencje, przeprowadzane są konkursy na stanowisko dyrektora. W wielu przypadkach zgłasza się do niego tylko jedna osoba (tak jak w przypadku LO nr XIV).

- Od wielu lat jestem związana z „czternastką”. Bardzo mi zależy na szkole i chciałabym nadal być jej dyrektorem. Dlatego też zgłosiłam się do konkursu – mówi Anna Maćkowska, dyrektorka LO nr XIV we Wrocławiu.

Przed konkursem Anna Maćkowska wystąpiła o ocenę swojej pracy do Dolnośląskiego Kuratorium Oświaty (organ pełniący nadzór merytoryczny nad placówkami), który wspólnie z Miastem Wrocław (organ prowadzący placówkę) wystawił najwyższą ocenę - wyróżniającą. Podmioty te nie miały żadnych zastrzeżeń do jej działań.

Źródło: Urząd Miejski Wrocławia