3. Konkursy
  4. Książki od Oficyny Literackiej Noir sur Blanc [ZAKOŃCZONY]

Lubicie czytać? Wybieracie się na 27. Wrocławskie Targi Dobrych Książek? Wcześniej możecie wziąć udział w konkursie i wygrać książki od Oficyny Literackiej Noir sur Blanc, gościa imprezy. Warto spróbować sił. Konkurs trwa do 3 grudnia do 9.00.

Portal wroclaw.pl jest patronem medialnym 27. Wrocławskich Targów Dobrych Książek (trwają 29 listopada-2 grudnia w Hali Stulecia).

27. Wrocławskie Targi Dobrych Książek

Kluby dyskusyjne / Dla dzieci / Spotkania z autorami / Warsztaty / Dla rodziców / Zajęcia dla dzieci
Termin od 29 listopada 2018 do 2 grudnia 2018

Miejsce Hala Stulecia we Wrocławiu

Zobacz

Specjalnie dla Was przygotowaliśmy konkurs, w którym nagrodami są książki wydawców prezentujących swoją ofertę w ramach targów.

Tym razem do wzięcia są nowości Oficyny Literackiej Noir sur Blanc:

• Andrea Camilleri „Polowanie na skarb” (Żeby przezwyciężyć nudę komisarz Montalbano daje się zwieść niespodziewanemu wyzwaniu. Zaczyna otrzymywać anonimowe listy zachęcające go do zabawy w poszukiwanie skarbu. Wskazówki zaciekawiają komisarza, jednak z biegiem czasu stają się coraz bardziej niepokojące i zaczyna gnębić go przeczucie, że nie jest to zwykła gra, tylko coś bardzo mrocznego i niebezpiecznego.)
  • Charles Bukowski „O miłości” (Dopełniający tryptyk – „O pisaniu” i „O kotach” – tom „O miłości” to zbiór poezji zarazem surowej i delikatnej, portretujący Starego Świntucha w chwilach największej słabości i gwałtownej zawziętości, w dziedzinie bliskiej każdemu z nas.)
  • Michael Haag „Durrellowie z Korfu” (Rodzina Durrellów została unieśmiertelniona w bestsellerowej książce Geralda Durrella pt. „Moja rodzina i inne zwierzęta” oraz jej serialowej adaptacji o tym samym tytule. Ale jaka była prawdziwa rodzina Durrellów? Czemu w ogóle trafili na Korfu i jakie były ich losy po opuszczeniu wyspy? Prawdziwa historia rodu jest równie zaskakująca i fascynująca, co fabuła książek Geralda, zaś Michael Haag - dzięki swoim bliskim kontaktom z Durrellami - jest dla niej idealnym narratorem.)
  • Umberto Eco, Carlo Maria Martini „W co wierzy ten, kto nie wierzy?” (jeden jest światowej sławy pisarzem, autorem „Imienia róży” i samozwańczym człowiekiem świeckim; drugi, hierarchą Kościoła Katolickiego, wymienianym w gronie potencjalnych następców obecnego papieża. W tej przyjacielskiej, lecz zaciętej szermierce listów i idei, Umberto Eco i Carlo Martini dyskutują nad kwestią aborcji, rolą kobiet w Kościele, etyką i Apokalipsą.)
  • Maurizio de Giovanni „Łzy pajaca. Zima komisarza Ricciardiego” (Neapol, wiosna roku 1931. Przez miasto razem z lodowatym wiatrem przebiega wiadomość: Arnoldo Vezzi, wielki tenor, przyjaciel Duce, został znaleziony martwy w swojej garderobie w teatrze San Carlo tuż przed występem. Śledztwo ma prowadzić komisarz Luigi Alfredo Ricciardi, niezwykły śledczy, nielubiany przez przełożonych, ma głęboko skrywany sekret: od dzieciństwa widzi zmarłych w ostatnich chwilach życia i z daleka czuje ich ból.)

Aby wygrać książki trzeba do poniedziałku 3 grudnia do godz. 9.00 wysłać formularz konkursowy wpisując w jego treść imię, nazwisko, numer telefonu kontaktowego oraz odpowiadając na pytanie, jaki tytuł nosi najsłynniejsza powieść Umberto Eco i kto zagrał dwie główne role w jej ekranizacji?

Nagrodę wygra co piąta osoba, która przyślę prawidłową odpowiedź. Zwycięzcy o wygranej, miejscu i czasie odbioru nagrody zostaną poinformowani telefonicznie w tym samym dniu.