wroclaw.pl Najnowsze wiadomości dla mieszkańców Wrocławia
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 14°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Kryminologia - nowy kierunek studiów na UWr

Kryminologia - nowy kierunek studiów na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego, fot. jk

Po sukcesie toksykologii sądowej Uniwersytet Wrocławski uruchamia studia z zakresu kryminologii.

Reklama

Toksykologia sądowa i chemia – studia prowadzone wspólnie z Uniwersytetem Medycznym, cieszyła się olbrzymi zainteresowaniem. Przed dwoma laty na jedno miejsce było blisko 20 chętnych. W tym roku Uniwersytet Wrocławski otwiera studia z kolejnej „około kryminalnej” specjalizacji – kryminologię.

Studia będą prowadzone w systemie zaocznym, czyli będą płatne, na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii. W programie studiów są m.in. antropologia kryminalna, metodologia badań kryminologicznych, teorie kryminologiczne, psychologia ogólna i socjopsychologia, organizacja wymiaru sprawiedliwości i organów ścigania, podstawy prawa karnego, a także podstawy procesu karnego, psychologia kryminalna, nauki o więziennictwie oraz psychiatria sądowa.

Studenci będą mieli także wykłady i ćwiczenia dotyczące patologii społecznych, ekspertyz sądowych, przestępczości zorganizowanej, technologii IT i cyberprzestępczości oraz przestępczości kobiet.

Dyplom z kryminologii ułatwi znalezienie pracy w instytucjach zajmujących się bezpieczeństwem, m.in. w policji, organach wymiaru sprawiedliwości, więziennictwie.

Rekrutacja na kryminologię rozpocznie się 1 kwietnia.

UWr/w

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama