wroclaw.pl Najnowsze wiadomości dla mieszkańców Wrocławia
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 15°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Krasnoludek z Wrocławia szuka domu w Dreźnie

Jeszcze do 10 czerwca można zagłosować na miejsce w Dreźnie, w którym zamieszka wrocławski krasnal Życzliwek. Krasnal jest prezentem Wrocławia na 60-lecie współpracy między oboma miastami.

Reklama

Wpółpraca

Wrocław nawiązał kontakty partnerskie z Dreznem już w 1963 r. Umowę o partnerstwie znowelizowano dwa lata po pierwszych wolnych wyborach w Polsce – w 1991 r.

Program współpracy między oboma miastami obejmuje wymianę doświadczeń w zakresie: reformy administracyjnej i rozwoju samorządności lokalnej, zachowania zabytkowego charakteru starego miasta oraz rozwoju rozwiązań przestrzennych w jego obrębie, wymiany kulturalnej oraz wymiany dzieci i młodzieży.

Czytaj też: 60- lecie partnerstwa Wrocławia i Drezna

To nie pierwszy krasnal, który swoje miejsca na ziemi znalazł właśnie w Dreźnie. Krasnal, który nosi herby obu miast, od 2014 roku stoi obok miejskiego ratusza.

Teraz do 10 czerwca można zdecydować, gdzie ma zamieszkać Życzliwek

Wrocławskie Życzliwki są już m.in. we Lwowie, Wilnie, Kownie. Krasnala Kościuszko zamieszkał natomiast przy waszyngtońskiej siedzibie Fundacji Kościuszkowskiej.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama