wroclaw.pl Najnowsze wiadomości dla mieszkańców Wrocławia
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 15°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Kontrole wrocławskich placów zabaw [LISTA]

Plac zabaw przy ul. Pomorskiej 27a , fot. T. Hołod

Zarząd Zasobu Komunalnego we Wrocławiu przygotowuje się do corocznej kontroli placów zabaw należących do miasta. Przeglądy rozpoczną się za kilka tygodni i potrwają do końca czerwca. 

Reklama

Zarząd Zasobu Komunalnego opiekuje się łącznie 175 wrocławskimi placami zabaw. Najwięcej jest ich w zachodniej i południowo-zachodniej części miasta. W najbliższych tygodniach wszystkie te miejsca odwiedzą pracownicy firmy, którzy na zlecenie ZZK ocenią je pod względem bezpieczeństwa.

Specjaliści posiadający uprawnienia budowlane będą sprawdzać m.in konstrukcje urządzeń do zabawy, ich stan techniczny oraz ilość i jakość piasku w piaskowniach.

place zabaw lista adresów

– Bardzo dobrze, że są takie akcje. W końcu chodzi o bezpieczeństwo i komfort naszych dzieci, które na takich placach spędzają dużo czasu. Dlatego jak najbardziej powinny być one dokładnie sprawdzane pod każdym względem – mówi Agnieszka Imiela-Sikora, przewodnicząca Zarządu Rady Osiedla Przedmieście Oławskie.

Plac zabaw przy ul. Pomorskiej i Dubois, fot. T.Hołod

Na podstawie wyników kontroli ZZK będzie zlecać naprawy i konserwacje tych urządzeń. Kontrole z poprzedniego roku wykazały, że negatywny wpływ na place zabaw mają przede wszystkim warunki atmosferyczne i - niestety, działania wandali.

– Zalecenia kontrolerów dotyczą najczęściej wymiany piasku, konserwacji powierzchni drewnianych i niestety naprawy zniszczonych ławek i ogrodzeń. W kilkunastu przypadkach trzeba było też uzupełnić brakujące elementy w urządzeniach do zabawy – dodaje Tomasz Jankowski, rzecznik Zarządu zasobu Komunalnego we Wrocławiu.

W tym roku Zarząd Zasobu Komunalnego na przeglądy techniczne wszystkich swoich placów zabaw wyda ponad 30 tys. złotych.

Czytaj też: Kolejne wrocławskie chodniki wyremontowane 

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama