wroclaw.pl Najnowsze wiadomości dla mieszkańców Wrocławia
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 13°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Konsul generalna Niemiec kończy swoją kadencję

Elisabeth Wolbers kończy swoją kadencję jako konsul generalny

Elisabeth Wolbers była konsulem generalnym Niemiec we Wrocławiu od 2014 roku, w czwartek 3 sierpnia opuści Wrocław, a jej miejsce zajmie Ulrike Maria Knotz, dotychczasowa ambasador Niemiec w Bośni i Hercegowinie oraz w Mołdawii. Nowa konsul generalna rozpocznie urzędowanie pod koniec sierpnia.

Reklama

Elisabeth Wolbers, żegnając się z prezydentem Rafałem Dutkiewiczem, przyznała, że czas spędzony we Wrocławiu był wspaniały i podziękowała za zaangażowanie na rzecz stosunków polsko-niemieckich. Co najbardziej zapadło jej w pamięć przez trzy lata urzędowania we Wrocławiu?

– Było wiele wspaniałych inicjatyw, które wywarły na mnie duże wrażenie, ale myślę przede wszystkim o Europejskiej Stolicy Kultury 2016 i 25. rocznicy podpisania polsko-niemieckiego traktatu o dobrym sąsiedztwie – wymienia Elisabeth Wolbers. – Będę zawsze pamiętała, jak ciepło mnie przyjęto we Wrocławiu, z jaką gościnnością – przyznaje. Dla mnie, jako konsula generalnego, imponujące było, jak mieszkańcy tego miasta obchodzą się z jego trudną przeszłością. Historia stała się impulsem, by budować przyszłość w duchu tolerancji – zwraca uwagę.

Elisabeth Wolbers żegna Wrocław jako konsul generalna Republiki Niemiec

Wrocław – miasto ulubione

Pani konsul przyznała, że ze wszystkich swoich placówek (m.in. w Toronto i Moskwie, to we Wrocławiu podobało jej się najbardziej). – To miejsce szczególne, w którym polsko-niemieckie relacje i bliskie sąsiedztwo odgrywają niebagatelną rolę. Będzie mi Wrocławia bardzo brakowało – dodała Elisabeth Wolbers. Jej kolejną pracą będzie departament kultury w Federalnym Ministerstwie Spraw Zagranicznych w Berlinie, gdzie zajmie się zagadnieniami dotyczącymi międzynarodowej polityki kulturalnej. Zamierza jednak, od czasu do czasu, przyjeżdżać do Wrocławia. 

Nowa konsul generalna w sierpniu

Do końca sierpnia obowiązki konsul generalnej przejmie jej zastępczyni, Christiane Botschen. Od końca sierpnia obowiązki konsul generalnej Republiki Niemiec we Wrocławiu przejmie Ulrike Knotz, dotychczasowa ambasador w Macedonii, Bośni i Hercegowinie oraz Mołdawii.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama