wroclaw.pl strona główna Najnowsze wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Dla mieszkańca - strona główna

Infolinia 71 777 7777

2°C Pogoda we Wrocławiu
wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Dla mieszkańca
  3. Aktualności
  4. Opiekunowie osób z niepełnosprawnościami potrzebują wytchnienia. Specjaliści z całego świata porozmawiają o tym we Wrocławiu.
Osoby opiekujące się na stale chorymi wymagającymi stałe opieki potrzebują czasem krótkiej przerwy i wytchnienia. Pixabay
Osoby opiekujące się na stale chorymi wymagającymi stałe opieki potrzebują czasem krótkiej przerwy i wytchnienia.

Najważniejsze problemy związane z opieką wytchnieniową będą tematem konferencji Międzynarodowego Stowarzyszenia Krótkiej Przerwy, która odbędzie się we wrześniu 2023 roku w stolicy Dolnego Śląska. Z pewnością jej tematyka zainteresuje zwłaszcza opiekunów osób wymagających stałej opieki.

Reklama

ISBA 2023 Polska to trzynasta edycja Konferencji Międzynarodowego Stowarzyszenia Krótkiej Przerwy, które za każdym razem odbywa się w innym kraju. W przyszłym roku odbędzie się ona w stolicy Dolnego Śląska. Jest skierowana do wszystkich osób świadczących, korzystających bądź wymagających korzystania z usług opieki wytchnieniowej, czyli tzw. krótkiej przerwy.

Podczas tego światowego wydarzenia omawiane będą kwestie sygnalizowane przez ustawodawców, specjalizujących się w niej badaczy oraz podmioty kształtujące politykę w tej dziedzinie. Głównym celem konferencji jest wykształcenie lepszego zrozumienia wymogów i form wsparcia, o które proszą indywidualne osoby, rodziny, opiekunowie i bliscy. Spotkanie ma być okazją do zapoznania się z rozwojem nowych, innowacyjnych sposobów świadczenia należytych, zindywidualizowanych usług wytchnieniowych.

Temat przyszłorocznej konferencji to „Razem opracowujemy lepsze usługi krótkiej przerwy”. Wynika on z inspiracji działalnością osób z całego świata, oferujących wsparcie w ramach swoich społeczności, w sposób skrojony na ich miarę.

Uczestnicy konferencji będą mogli poszerzyć swoją wiedzę i świadomość w zakresie opieki wytchnieniowej. Będzie to możliwe m.in. dzięki wzajemnej wymianie doświadczeń i omówieniu dotychczasowych praktyk.

Poszukiwani eksperci do poprowadzenia warsztatów

Choć konferencja odbędzie się dopiero we wrześniu przyszłego roku, organizatorzy już teraz poszukują osób, które poprowadzą warsztaty o tematyce związanej z opieką wytchnieniową.

Najlepiej, jeśli będą to osoby zawodowo związane z dziedziną opieki wytchnieniowej, doświadczeni praktycy z branży usług medycznych, terapeutycznych, służby zdrowia i opieki społecznej, przedsiębiorcy i liderzy, których działania wywierają bezpośredni wpływ na jakość życia. Zapisy są otwarte już teraz na naszej stronie internetowej.
Piotr Kuźniak, prezydent ISBA 2021-2023

Organizatorami Konferencji Międzynarodowego Stowarzyszenia Krótkiej Przerwy są Fundacja Imago, Stowarzyszenie Bonitum oraz Fundacja Potrafię Pomóc.

Wydarzenie zacznie się we wtorek, 12 września 2023 r. i potrwa trzy dni.

Pomagają rodzinom, w których żyją osoby z niepełnosprawnością

Międzynarodowe Stowarzyszenie Krótkiej Przerwy (International Short Break Association - ISBA) to ogólnoświatowa inicjatywa zrzeszająca instytucje i organizacje świadczące usługi opieki społecznej i wytchnieniowej na rzecz rodzin, w których żyją osoby z niepełnosprawnością. Działania członków stowarzyszenia mają charakter włączający i są wyczulone na potrzeby korzystających z tych usług osób.

Celem istnienia ISBA jest stworzenie możliwości zdobycia wiedzy i doświadczenia z zakresu usług opieki wytchnieniowej, świadczonych w różnych krajach i kulturach. Dąży do opracowania profesjonalnych narzędzi, które zapewnią bezpieczeństwo domowe rodzinom i zapobiegną ich rozpadowi.

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl