4. NEUROMED będzie jak nowy. Kompleksowy remont centrum neuropsychiatrii

W wybudowanym w latach 70. XX wieku budynku mieści się Oddział Dzienny Psychiatryczny dla Dzieci i Młodzieży oraz sale lekcyjne (dwie kondygnacje). Z kolei w 2008 r. wybudowano mającą dwie kondygnacje specjalistyczną przychodnię psychiatryczną oraz aptekę.

Remont najstarszej części budynku

Cztery lata temu oddano do użytku Oddział Diagnostyczno-Obserwacyjny dla dzieci ze spektrum autyzmu oraz Ośrodek Rehabilitacji Dziennej dla dzieci. Wszystkie obiekty połączone są ze sobą, ale obecny remont dotyczy jedynie najstarszej części, która ma ponad 1 tys. mkw. powierzchni użytkowej.

– Zakończyliśmy rozbiórkę i przystępujemy do zmiany układu pomieszczeń, które muszą zostać dostosowane do nowych potrzeb. Ściany są wymurowane, położono nowe instalacje, trwa montaż stolarki okiennej i drzwiowej. Fragmentarycznie położono tynk – wylicza Bartosz Nowak z Zarządu Inwestycji Miejskich we Wrocławiu. Jest to remont kapitalny, gdzie nowe będzie wszystko – od sufitu po podłogę. Nowe okna będą zamykane na klucz, co zwiększy bezpieczeństwo pacjentów.

Powstanie kuchnia, sale terapeutyczne i większa biblioteka

Dzięki zmianom powstaną m.in. nowe sale terapeutyczne, kuchnia cateringowa, rozbudowana zostanie biblioteka, będą nowe pokoje lekarzy, pielęgniarek, psychologów, logopedy. Będzie można skorzystać z sali wyciszenia i dziennego pobytu. Pojawi się klimatyzacja, winda dostosowana do osób niepełnosprawnych, a na dachu panele fotowoltaiczne. Dzieci będą mieć do dyspozycji nowe szafki na ubrania, a w salach gimnastycznych pojawią się trzymetrowe drewniane drabinki.

To kolejna inwestycja gminy Wrocław w NEUROMED. Trzy lata temu za 4,5 mln zł oddano do użytku oddział z poradnią neurologiczną dla dzieci i dorosłych, foniatryczną i audiologiczną,  otolaryngologiczną.

Za realizację odpowiada Przedsiębiorstwo REM-BUD k. Kowal-Gąska. Prace zakończą się w trzecim kwartale tego roku.