4. KAS szuka funkcjonariuszy służby celno-skarbowej
Dolnośląska Krajowa Administracja Skarbowa ma pracę dla funkcjonariuszy  służby celno-skarbowej. KAS
Dolnośląska Krajowa Administracja Skarbowa ma pracę dla funkcjonariuszy służby celno-skarbowej.

Dolnośląski oddział Krajowej Administracji Skarbowej poszukuje kandydatów na 50 wolnych etatów do służby celno-skarbowej. Każdy, kto chce zostać funkcjonariuszem i spełnia wymagania podane w ogłoszeniu, może spróbować swoich sił w rekrutacji. Aplikacje trzeba złożyć do 25 maja br.

Służba celno-skarbowa realizuje zadania związane z wykrywaniem i zwalczaniem nieprawidłowości potencjalnie zagrażających bezpieczeństwu finansowemu państwa. Wykonywane zadania polegają między innymi na zapewnianiu ochrony i bezpieczeństwa obszaru celnego Wspólnoty Europejskiej, w tym zgodności z prawem przywozu oraz wywozu towarów.

Dolnośląska Krajowa Administracja Skarbowa szuka do pracy funkcjonariuszy

Obecnie dolnośląska KAS poszukuje kandydatów na 50 wolnych etatów w służbie celno-skarbowej we Wrocławiu, Legnicy, Wałbrzychu, Jeleniej Górze i Zgorzelecu

W obecnie rozpoczętym postępowaniu kwalifikacyjnym do służby celno-skarbowej aplikacje można składać do 25 maja 2022 r.

Służba funkcjonariusza Służby Celno-Skarbowej to nie tylko praca biurowo-administracyjna, ale również działania w terenie. Funkcjonariusz wykonuje kontrole w zakresie przestrzegania przepisów prawa celnego oraz poboru należności celnych i akcyzowych. Odprawia podróżnych i towary, kontroluje ruch i transport drogowy. Dba by nielegalne i niebezpieczne towary nie trafiły do Polski i innych krajów UE. Ponadto funkcjonariusze zajmują się rozpracowaniem grup przestępczych, wykrywaniem kontrabandy czy  kontrolą gier i zakładów wzajemnych
Agnieszka Rzeźnicka-Gniadek, rzecznik prasowy dolnośląskiej KAS.

Służba Celno-Skarbowa we Wrocławiu: pensje, dodatki, nagrody, trzynastki

Poza uposażeniem zasadniczym i dodatkiem za stopień służbowy w wysokości 3882,30 zł otrzymuje dodatek za wieloletnią służbę w wysokości od 2% do 25 % uposażenia zasadniczego, nagrodę roczną, tzw. „trzynastkę”, nagrody jubileuszowe oraz dodatkowo pakiet szkoleń przygotowujący do pełnienia służby celno-skarbowej.

Ponadto zapewnione jest dofinansowanie do wypoczynku dla funkcjonariusza i członków jego rodziny, możliwość przejścia na emeryturę po 25 latach służby, dodatkowy urlop wypoczynkowy po 15 latach służby, dodatek za służbę w godzinach nocnych.