wroclaw.pl Najnowsze wiadomości dla mieszkańców Wrocławia
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 14°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Kampus Uniwersytetu Coventry przy ul. Powstańców Śl.

Uniwersytet Coventry będzie miał swoją siedzibę w kompleksie Skanska przy ul. Powstańców Śląskich, fot. materiały prasowe

Kampus zajmie dwa piętra w kompleksie Centrum Południe realizowanym przez firmę Skanska w pobliżu Sky Tower

Reklama

Kompleks Centrum Południa stawia firma Skanska przy ul. Powstańców Śląskich, na działce między hotelem Wrocław a Sky Tower. Będą tam powierzchnie biurowe, rekreacyjne i usługowe.

Kampus Uniwersytetu Coventry zajmie dwa piętra jednego z budynków. W lutym rozpoczęły się prace wykończeniowe w budynku kampusu realizowane z myślą o potrzebach studentów. Roboty potrwają do końca czerwca, a testy odbiorcze i otwarcie obiektu zostały zaplanowane na lato.

To miejsce dobrze skomunikowane z najważniejszymi punktami Wrocławia, w pobliżu są przystanki tramwajowe i autobusowe, w 10-15 minut można dojść na kolejowy Wrocław Główny i na dworzec autobusowy. W okolicy jest wiele kawiarni, restauracji oraz banków, aptek i innych punktów usługowych.

Kompleks Centrum Południe został zaprojektowany w taki sposób, aby umożliwić dostęp naturalnego światła i ograniczyć konieczność stosowania sztucznego oświetlenia. Posiada otwarty dziedziniec z wewnętrzną arkadą i fontanną.

Studia we Wrocławiu, dyplom brytyjski

We wrześniu uczelnia przyjmie pierwszych studentów, wykłady i ćwiczenia będą prowadzone w języku angielskim, a studia kończą się stopniem naukowym obowiązującym w systemie brytyjskim.

Uniwersytet Coventry oferuje studia licencjackie w zakresie: technologii cyfrowych, zarządzanie w biznesie, cyberbezpieczeństwo, w przygotowaniu jest też kierunek – zarządzanie w lotnictwie. Programy zostały wybrane w porozumieniu z lokalnym środowiskiem biznesowym oraz władzami miasta Wrocław.

W pierwszym roku działalności filia planuje przyjąć około 160 studentów, a ambitne plany uczelni na przyszłość, mówią o zwiększeniu liczby studentów oraz rozszerzeniu oferty kierunków.

 - Cieszę się, że przypieczętowana została już decyzja odnośnie wynajmu pomieszczeń dla potrzeb nowego kampusu Uniwersytetu Coventry w kompleksie Centrum Południe we Wrocławiu. Jest to dla nas doskonała lokalizacja. Przylega do budynku Sky Tower i jest idealnym miejscem do nauki dla naszych studentów – mówi John Dishman, prorektor Uniwersytetu Coventry oraz dyrektor generalny Grupy Uniwersytetu Coventry. - Jakość budynków jest znakomita i pozwala oferować edukację na wysokim poziomie w nowoczesnych obiektach. Z niecierpliwością oczekuję chwili otwarcia kampusu i powitania nowych studentów we wrześniu 2020 roku.

Marek Stasieńko, dyrektor regionalny ds. Wynajmu Skanska: - To wyjątkowa sytuacja, kiedy uczelnia zagraniczna otwiera filię w Polsce. Nasza współpraca dowodzi, że jesteśmy w stanie zapewnić najemcom działającym w różnych sektorach innowacyjne, wygodne i dostosowane do ich potrzeb środowisko pracy.

 

Materiały prasowe

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama