4. Jesienny sezon wydarzeń w Przejściu Dialogu. Zajęcia dla dzieci, młodzieży i dorosłych

Redakcja www.wroclaw.pl,

Na zdjęciu widać grupę ludzi siedzących na krzesłach patrzących na dwie stojące osoby , uczestnicy spotkania w Przejściu Dialog fot. Oleksandr Poliakovsky

24 września rozpoczyna się jesienny sezon wydarzeń w Przejściu Dialogu. Sezon szczególny, bo realizowany przez Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego we współpracy z organizacją UNICEF i innymi partnerami. Wydarzenia edukacyjno-integracyjne będą skierowane zarówno do dzieci i młodzieży, jak i dorosłych; stałych mieszkańców, jak i tych, którzy dopiero do Wrocławia przyjechali.

Dzieci i młodzież będą mogły poćwiczyć język polski

W przestrzeni Przejścia Dialogu, ul. Świdnicka 19, dzieci i młodzież będą mogły poćwiczyć język polski (w każdą środę, w godz. 16-18.15), wziąć udział w praktycznych zajęciach z logopedą oraz spędzić czas z rówieśnikami przy grach o przedsiębiorczości i wiedzy ekonomicznej (wybrane soboty od godz. 12). W programie kolejnych tygodni znajdą się zajęcia z arteterapii i inne zajęcia edukacyjno-integracyjne dla nastolatków.

Dla starszych cykl praktycznych szkoleń

Dla dorosłych (zwłaszcza, którzy niedawno przyjechali do Wrocławia) Punkt Informacji dla Uchodźców i Migrantów WroMigrant przygotował cykl praktycznych szkoleń, które ułatwią im odnaleźć się w kwestiach codziennych, prawnych i urzędowych. Tematyka najbliższych spotkań to pobyt stały i wiza humanitarna, ochrona międzynarodowa. Czas szkoleń to czwartkowe wieczory (od godz. 17) w październiku w języku angielskim, ukraińskim i białoruskim.

Szkolenia z pierwszej pomocy Wrocławskiej Akademii Pierwszej Pomocy

Ponadto zarówno dla dzieci, młodzieży i dorosłych organizatorzy przygotowali praktyczne szkolenia z udzielania pierwszej pomocy, prowadzone w ramach Wrocławskiej Akademii Pierwszej Pomocy (wtorki, różne godziny).

Polsko-ukraińskie warsztaty „Pilaster, herma i dom z papieru”

Czekają nas też wydarzenia specjalne, a najbliższe z nich, polsko-ukraińskie warsztaty „Pilaster, herma i dom z papieru” zaczną się 24 września (sobota) o godz. 11 w Przejściu Dialogu. Spotkanie organizowane jest w ramach festiwalu MiastoMovie, będzie okazją dla dorosłych i młodzieży do poznania wyjątkowości wrocławskiej architektury.

Wstęp wolny, zapisz się, warto wziąć udział

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny, ale obowiązują zapisy. Aktualny program wydarzeń i informacje o zapisach dostępne będą w ostatnim tygodniu września na stronach www i profilach społecznościowych Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego i Przejścia Dialogu.

Zadanie realizowane jest w ramach Funduszu Narodów Zjednoczonych na Rzecz Dzieci (UNICEF) na podstawie Memorandum of Understanding pomiędzy Funduszem Narodów Zjednoczonych na Rzecz Dzieci (UNICEF) a Miastem Wrocław z dnia 9.06.2022 oraz Letters of exchange for the provision of support related to emergency refugee response in Wroclaw z 09.06.2022.