wroclaw.pl Najnowsze wiadomości dla mieszkańców Wrocławia
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 10°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Jarmark Bożonarodzeniowy – lokalnie i społecznie [NOWOŚCI]

Po raz drugi częścią Jarmarku Bożonarodzeniowego na wrocławskim rynku jest Strefa Wrocław Lokalnie i Społecznie. Jest poświęcona wyłącznie organizacjom społecznym, które działają na rzecz osób młodych, chorych, poszkodowanych lub zagrożonych wykluczeniem społecznym oraz dolnośląskim producentom żywności zrzeszonym w Europejskiej Sieci Dziedzictwa Kulinarnego. Stoisko czeka na północnej pierzei rynku. Sprawdźcie, co oferują.

Reklama

Jarmark Bożonarodzeniowy we Wrocławiu to jeden z najpiękniejszych jarmarków w Polsce. W tym roku stoiska można odwiedzać od 22 listopada do 31 grudnia.

 

Jarmark Bożonarodzeniowy 2019

Eventy / Jarmarki / Dla wszystkich
Termin od 22 listopada 2019 do 31 grudnia 2019

Miejsce Rynek we Wrocławiu

Zobacz

Społecznie i lokalnie

Już po raz kolejny organizator jarmarku udostępnia nieodpłatnie miejsca wystawiennicze dla podmiotów ekonomii społecznej, aby mogły promować swoja działalność szerząc tym samym idee pomagania.

Działalność w ramach ekonomii społecznej jest w Polsce jeszcze mało popularna, a z nią właśnie wiąże się przyszłe zjawiska i trendy gospodarcze. Wszyscy zainteresowani działalnością powyższych fundacji i stowarzyszeń mogą nie tylko spotkać się i porozmawiać na stoiskach, ale także  wesprzeć ich funkcjonowanie - kupując ozdoby świąteczne i różne inne wyroby wytwarzane przez podopiecznych.

W strefie Wrocław Społecznie i Lokalnie prezentowane są także wyjątkowe produkty  wystawców z Dolnego Śląska, należących do certyfikowanej Europejskiej Sieci Dziedzictwa Kulinarnego. Przez cztery tygodnie pośród niezliczonych smakołyków oferowanych przez wystawców z całej Europy, będzie można zaopatrzyć się w produkty regionalne, a wśród nich przetwory owocowo-warzywne, octy, miody, pierniki, dolnośląskie wina, chałwy lniane, piwo i wiele innych.

Zarówno wystawcy jak i organizacje społeczne będą zmieniali się co tydzień, warto więc odwiedzić ich na północnej pierzei rynku, gdzie Strefa Wrocław Lokalnie i Społecznie czeka na wszystkich odwiedzających.  

Nowości

Ciekawe ozdoby i dekoracje świąteczne, prezentują Bonifraterskie Centrum Zdrowia, Fundacja „Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci” oraz Fundacja Dom Pokoju skupiająca wystawców z wrocławskiego Nadodrza.

W najbliższym czasie będzie można zaopatrzyć się tam w produkty regionalne, wśród których znajdziemy: przetwory owocowo-warzywne z Chaty Łaniaka czy  Łęgów Odrzańskich, kiszonki Górpak czy tak lubianą chałwę lnianą firmy Gracjana.

Wraz ze wzrostem świadomości konsumentów, działalność w ramach ekonomii społecznej jest coraz bardziej popularna. Warto pamiętać, że działalność podmiotów ekonomii społecznej służyć może m. in: integracji zawodowej i społecznej osób zagrożonych marginalizacją społeczną, tworzeniu miejsc pracy oraz świadczeniu usług społecznych użyteczności publicznej

Warto skierować swoje kroki na północną część Rynku gdzie Strefa Wrocław Społecznie i Lokalnie czeka na wszystkich odwiedzających.  

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama