4. Jak powstaje wodór i jak działa hybryda – dowiesz się na Beyond Zero – Dni Elektryfikacji we Wrocławiu

Redakcja www.wroclaw.pl,

zaproszenia na wydarzenie ze strony organizatora fot. ze strony organizatora
zaproszenia na wydarzenie ze strony organizatora

O transporcie przyszłości, nowych technologiach i wyzwaniach stających przed miastami będą dyskutować uczestnicy Beyond Zero - Dni Elektryfikacji na Tarczyński Arena już 13 września. Wydarzenie otworzy panel dyskusyjny, w trakcie którego eksperci, przedstawiciele samorządów oraz biznesu porozmawiają o rozwoju technologii i rozwiązań niskoemisyjnych oraz ich adaptacji we Wrocławiu.

Wydarzenie jest wstępem do rozpoczynającego się Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu, który odbędzie się od 16 do 22 września 2022 roku.

Beyond Zero – Dni Elektryfikacji to okazja dla mieszkańców Wrocławia, aby poznać najnowsze technologie i rozwiązania, dzięki którym transport przyszłości może realnie przyczynić się do poprawy ich jakości życia. Do dyspozycji zwiedzających będzie strefa eksperymentów, w której będą mogli przy wsparciu ekspertów naocznie przekonać się, m.in. jak powstaje wodór i jak działa hybryda.

Paliwo przyszłości to transport przyszłości

Wydarzenie otworzy panel dyskusyjny, w trakcie którego eksperci, przedstawiciele samorządów oraz biznesu porozmawiają o rozwoju technologii i rozwiązań niskoemisyjnych oraz ich adaptacji we Wrocławiu. Energia elektryczna, napęd hybrydowy czy wodorowy? Czy takie rozważania wystarczą aby rozwiązać kluczowe wyzwania dotyczące teraźniejszości jakimi są ochrona klimatu i pogarszające się warunku ekonomiczne oraz przyszłości dotyczące zrównoważonej mobilności w miastach przyszłości? Na te  i na wiele innych pytań postarają się odpowiedzieć uczestnicy panelu już 13 września na Tarczyński Arena.

Wrocław stawia na wykorzystywanie alternatywnych i ekologicznych form transportu. Mamy już pierwsze doświadczenia dotyczące testowania autobusu napędzanego wodorem i w dalszym ciągu wspieramy i jesteśmy zainteresowani rozwojem technologii, która realnie wpłynie na poprawę jakości życia mieszkańców
Robert Bednarski, Dyrektor ds. Smart City, w Urzędzie Miejskim Wrocławia

Organizatorem wydarzenia Beyond Zero – Dni Elektryfikacji (godz. 11-19) jest Toyota Centrum Wrocław a partnerami SmartCity Wrocław i Politechnika Wrocławska. Udział jest bezpłatny.