wroclaw.pl Najnowsze wiadomości dla mieszkańców Wrocławia
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 14°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Informatycy z Uniwersytetu Wrocławskiego najlepsi w Polsce

Reprezentacja Uniwersytetu Wrocławskiego na mistrzostwa Polski w Programowaniu Zespołowym w Krakowie, fot. II UWr/FB

Studenci informatyki z Uniwersytetu Wrocławskiego przywieźli garść medali z Akademickich Mistrzostw Polski w Programowaniu Zespołowym.

Reklama

Rozgrywane w Krakowie mistrzostwa wygrała drużyna z Instytutu Informatyki UWr w składzie: Anadi Agrawal, Adam Górkiewicz, Marcin Martowicz. Drugie miejsce zajęli studenci z Uniwersytetu Warszawskiego, a trzecie studenci Jagielonki.

To olbrzymi sukces wrocławian. Mimo worka medali, które wrocławianie przywozili z mistrzostw Europy i świata, nigdy nie triumfowali w mistrzostwach Polski.

W ostatecznym zestawieniu w pierwszej dziesiątce znalazły się jeszcze dwie drużyny złożone z reprezentantów Uniwersytetu Wrocławskiego – zajęły czwarte i szóste miejsce. Kolejne zostały sklasyfikowane na miejscach 11. i 12.

Drużyna z Wrocławia najlepsza w Europie

Wygrana w Krakowie to kolejny duży sukces wrocławian. W październiku studenci Instytutu Informatyki UWr zajęli piąte miejsce i przywieźli srebrny medal 44. Finału Mistrzostw Świata w Programowaniu Zespołowym. Na imprezach rangi mistrzowskiej 4 pierwsze miejsca to medal złoty, miejsca 5-8 to medal srebrny, a 9-12 brązowy.

Anadi Agrawal, Jarosław Kwiecień i Adam Zyzik tworzyli najwyżej sklasyfikowany team reprezentujący europejską uczelnię. Rywalizowali ze studentami m.in. MIT, Cambridge, Oxford, Tokio, Kioto. W imprezie udział wzięło 119 drużyn akademickich z całego świata.

Opiekunami wrocławskiej drużyny byli Paweł Gawrychowski, Bartłomiej Dudek oraz Krzysztof Loryś.

Fot. Instytut Informatyki UWr

II UWR/w

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama