wroclaw.pl Najnowsze wiadomości dla mieszkańców Wrocławia
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 16°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Hydropolis w plebiscycie Polska Architektura XXL. Można głosować

Wrocławskie centrum wiedzy o wodzie zostało nominowane w dwóch kategoriach plebiscytu Polska Architektura XXL – Polskie Wnętrze 2016 i Polska Architektura 2016. W głosowaniu, które trwa do 28 lutego, może wziąć udział każdy internauta. Plebiscyt jest najbardziej rozbudowanym dorocznym podsumowaniem stanu polskiej architektury.

Reklama

Organizatorem plebiscytu Polska Architektura XXL jest Grupa Sztuka Architektury. W tym roku nominowanych zostało blisko 150 najciekawszych projektów.

– Nominacje traktujemy jako kolejne potwierdzenie wyjątkowości Hydropolis. Centrum ma ogromne walory edukacyjne, ale to również piękny budynek i zapadające w pamięci wnętrza – mówi Rafał Zagrobelny, menedżer Hydropolis.

Jak zagłosować

W każdej z kategorii zostaną wręczone dwie nagrody: jedna przyznawana przez jury, druga przez publiczność. Internetowe głosowanie trwa do 28 lutego. Rozstrzygniecie konkursu odbędzie się w marcu, podczas uroczystej gali w Warszawie.

Aby wesprzeć Hydropolis w kategorii Polska Architektura 2016, należy wejść na stronę internetową www.sztuka-architektury.pl. Poniżej działu "aktualności" znajduje się informacja o konkursie - należy kliknąć kategorię "publiczne" i spośród nominowanych wybrać centrum wiedzy o wodzie.

Głos w kategorii Polskie Wnętrze 2016 oddać można na stronie internetowej www.sztuka-wnetrza.pl w rubryce: PLEBISCYT POLSKIE WNĘTRZE 2016 - GŁOSOWANIE. Należy wybrać kategorię "Wnętrza publiczne" i wskazać "Centrum wiedzy Hydropolis/ART.FM". W obu głosowaniach z jednego adresu IP można oddać głos raz na dobę.

Zabytek, który uzyskał nowe życie

Hydropolis jest wyjątkowym przykładem rewitalizacji obiektu poprzemysłowego. Wystawa poświęcona wodzie mieści się w historycznym podziemnym zbiorniku wody czystej – obiekt powstał w 1893 roku i jest jednym z zabytków wrocławskiej architektury wodociągowej.

Wnętrze zbiornika składało się z czterech komór, które na potrzeby funkcji wystawienniczej połączono, tworząc przejścia w ścianach. Ważnym elementem Hydropolis jest dobudowana do zbiornika od strony południowej strefa wejścia na teren wystawy. Jej miedziana elewacja współgra z zabytkową ceglaną bryłą historycznego budynku. 

Część wystawienniczą Hydropolis zaprojektował zespół architektów i dizajnerów z krakowskiej firmy Art Fm. Projekt budynku strefy wejścia powstał we współpracy z wrocławską pracownią Studio EKA - Pracownia Projektowa.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama