4. Hydropolis jednak nieczynne

Informujemy, że przesunięty jest termin otwarcia CEE Hydropolis. Dzisiaj (w poniedziałek, 25 maja 2020 roku) w godzinach popołudniowych otrzymaliśmy pismo od Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej we Wrocławiu z informacją, że do czasu zmiany stanu prawnego (Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 16 maja 2020 r.) działalność centrum wiedzy o wodzie nie może zostać wznowiona. Hydropolis miało być otwarte od 26 maja.

Hydropolis funkcjonuje jak muzeum, ponieważ jednak nie kolekcjonuje eksponatów i nie prowadzi działalności wydawniczej, formalnie jest pozaszkolną formą edukacji.

Decyzją rządu muzea mogą być ponownie otwarte od 4 maja 2020 roku, żłobki i przedszkola ruszyły 6 maja 2020 roku, w kolejnym etapie odmrażania gospodarki zostały otwarte: restauracje, salony kosmetyczne i fryzjerzy, funkcjonują również szkoły podstawowe w klasach I-III, dlatego – na potwierdzenie zasadności otwarcia – Hydropolis poprosiło o opinię Powiatowego Inspektora Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej we Wrocławiu.

19 maja 2020 roku centrum otrzymało pozytywną opinię od Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej we Wrocławiu i zaplanowało otwarcie na 26 maja 2020 roku.

Osoby, które zakupiły bilety, proszone są o wysłanie wiadomości na adres: [email protected] wraz numerem zamówienia.

Za niedogodności przepraszamy i mamy nadzieję do szybkiego zobaczenia.