4. Ewa Skrzywanek została Dolnośląską Kurator Oświaty
Ewa Skrzywanek, nowa Dolnośląska Kurator Oświaty, Maciej Awiżeń, wojewoda dolnośląski materiały prasowe DUW

Ewa Skrzywanek już w pełni objęła stanowisko Dolnośląskiej Kurator Oświaty. O nominacji zdecydowały wyniki konkurs przeprowadzonego przez wojewodę dolnośląskiego.

Ewa Skrzywanek została nominowana przez wojewodę Maciej Awiżenia na stanowisko Dolnośląskiej Kurator Oświaty. Od połowy stycznia jedynie pełniła obowiązki kuratora. O nominacji zdecydowały wyniki konkursu przeprowadzonego przez Dolnośląski Urząd Wojewódzki.

Kurator nadzoruje funkcjonowaniem placówek edukacyjnych, głównie szkół, w całym województwie, kontroluje realizację programu nauczania, zajmuje się również tworzeniem i promocją programów wspierających rozwój edukacji w regionie. Poza tym koordynuje organizację olimpiad i konkursów szkolnych.

Specjalistka od historii i wiedzy o współczesnym świecie

Nowa kuratorka oświaty z wykształcenia jest historyczką, ma dyplom Uniwersytetu Wrocławskiego. Specjalizuje się także w zakresie edukacji obywatelskiej, regionalnej i wielokulturowej. Prowadzi zajęcia i szkolenia dotyczące edukacji o Holokauście. Od wielu lat pracuje jako konsultantka we Wrocławskim Centrum Doskonalenia Nauczycieli.

Jest inicjatorką wielu wydarzeń i akcji promujących wiedzę o Polsce i współczesnym świecie, m.in. współorganizowała Radosną Paradę Niepodległości, w której co roku biorą udział tysiące uczniów.

Źródło: materiały prasowe