wroclaw.pl Najnowsze wiadomości dla mieszkańców Wrocławia
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Hipopotam karłowaty urodził się we wrocławskim zoo

fot: zoo Wrocław

Tylko kilkaset hipopotamów karłowatych żyje na ziemi. Wrocławski maluch to cenny nabytek hodowlany. Oby rósł zdrowy.

Reklama

Hipopotamy karłowate są gatunkiem zagrożonym wyginięciem, występującym tylko w czterech krajach Afryki Zachodniej - Sierra Leone, Liberii, Wybrzeżu Kości Słoniowej i Gwinei. Szacuje się, że pozostało ich 200-600 osobników. W 93 ogrodach zoologicznych na świecie żyje ich 220, a narodziny takich maluchów należą do niecodziennych wydarzeń. W ciągu ostatnich 12 miesięcy urodziło się ich w ogrodach 15. Nasz maluch jest 16.

We wrocławskim zoo to czwarte młode samicy Elpuni (20 l.) i samca Carlosa (31 l.), potomstwo – Psota, Euforio i Luna, po odchowaniu wyjechało do innych ogrodów zoologicznych. Ostatnie narodziny miały miejsce w poniedziałek 15 maja 2017 r. Dlaczego jest to niezwykłe wydarzenie? Ponieważ hipopotamy karłowate to kolejny gatunek, którego liczebność szybko spada w środowisku naturalnym, a hodowla w ogrodzie zoologicznym, staje się jednym ze sposobów na przetrwanie gatunku. 

Trzymamy kciuki za malucha, żeby rósł zdrowy.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama