wroclaw.pl Najnowsze wiadomości dla mieszkańców Wrocławia
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 14°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Hala Stulecia otwiera swoje podwoje po pierwszym etapie remontu

fot. Sebastian Borowski

Pierwszy etap remontu Hali Stulecia właśnie dobiegł końca. Nowe oblicze zyskała zwłaszcza sala widowiskowa – serce obiektu, w której odbywa się gros najważniejszych wydarzeń. A takie ruszają dosłownie za chwilę. Do końca roku zaplanowano wiele koncertów, festiwali czy widowisk dla dzieci. Jaki jest już efekt prac remontowych – pokazywali prezes i wiceprezes Hali. 

Reklama

Remont Hali rozpoczął się w marcu br. Na pierwszym jeso etapie zajęto się przede wszystkim podłogą sali widowiskowej, która była w obiekcie od 2012 r., czyli od zakończeniu II etapu historycznego remontu Hali Stulecia.

– Była to podłoga tymczasowa. Teraz mamy trwały strop żelbetonowy o nośności 1500 kg/mkw., który da nam możliwość przyciągania wydarzeń o dużym tonażu, tak jak imprezy motocyklowe czy samochodowe – mówi Magdalena Piasecka, prezes Hali Stulecia.

O zmianach i planach w Hali Stulecia mówili prezes Magdalena Piasecka, wiceprezes Jakub Grudniewski (po prawej) i szef Wydziału  Komunikacji Spoołecznej w UM Wrocławia Przemysław Gałecki (po lewej), fot. mawi/www.wroclaw.pl

Podczas remontu wymieniono również 256 rolet okiennych, co było konieczne z uwagi na mocne zużycie i liczne uszkodzenia systemów, użytych siedem lat temu.

– Zastosowaliśmy trwałe i ekonomiczne rozwiązania, nowe rolety z systemem zamykania typu „zip” pozwolą na bezpieczne i całkowite zaciemnienie sali widowiskowej – wyjaśnia prezes Piasecka i dodaje: – Ostatni etap I etapu remontu Hali dotyczył trybun.

Do Hali Stulecia zakupiono ruchome trybuny. Część z nich wymagała pilnej wymiany z uwagi na zły stan techniczny, a ponadto dotychczasowe mechanizmy nie były dostosowane do potrzeb oraz charakterystyki funkcjonowania obiektu, czyli do konieczności szybkiej zmiany aranżacji i obsługi przez pracowników działu technicznego.

Nowe trybuny można teraz swobodnie przesuwać, składać i chować pod podłogą za pomocą wind technicznych i potrzeba do tego zaledwie dwóch osób.

Drugi etap – do końca roku

Trwają jeszcze prace na poziomie -1, które mają się zakończyć pod koniec bieżącego roku. Powstają tam – pod stropem nowej podłogi żelbetowej, w miejscu dotychczasowej niewykorzystanej przestrzeni – nowe pomieszczenia wystawienniczo-magazynowe. 

– Zyskamy tam dodatkową przestrzeń, ok. 2 tys. mkw. na wystawy, galerie bądź pomieszczenia konferencyjno-kongresowe – mówi Magdalena Piasecka. Należy dodać, że do wszystkich będą miały dostęp osoby niepełnosprawne.

Całkowity koszt remontu Hali Stulecia został wyceniony na ok. 15 mln zł.

Wielkie wydarzenia tuż-tuż

Kalendarz imprez, zaplanowanych w wyremontowanym obiekcie, obfituje w koncerty, festiwale, widowiska kabaretowe i przedstawienia dla dzieci.

– Już dziś [18 września - red.] rozpoczynamy bardzo intensywny sezon na wydarzenia i koncerty w Hali Stulecia galą Stand–Up Please! – mówi Jakub Grudniewski, wiceprezes Hali Stulecia. – W weekend zapraszamy natomiast na dwa koncerty – w piątek Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”, a w sobotę na koncert muzyki filmowej.

Koncert galowy Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”

Koncert
Termin 20 września 2019 18:00

Miejsce Hala Stulecia we Wrocławiu

Zobacz

3. Koncert Muzyki Filmowej w Hali Stulecia

Termin 21 września 2019 19:00

Miejsce Hala Stulecia we Wrocławiu

Zobacz

– Wydarzeń na przestrzeni od września do grudnia jest bardzo dużo, wystąpią m.in. Chris de Burgh czy Goran Bregovic. Odbędą się też festiwale, jak Wrock For Freedom z plejadą gwiazd polskiej sceny muzycznej czy Wrocław Hip Hop Festival, a także One Love Music Festival – wylicza wiceprezes Grudniewski.

wROCK for Freedom 2019 w Hali Stulecia

Termin 10 listopada 2019 16:30

Miejsce Hala Stulecia we Wrocławiu

Zobacz

Jeszcze w tym roku na scenie Hali wystąpią także wystąpi Jimek w kolejnym koncercie z pełnym składem symfonicznym, zespół Perfect i Lady Pank. Fanów muzyki techno ucieszy koncert Borisa Brejchy, którego występy słyną z niezwykłej, multimedialnej oprawy połączonej z wideomappingiem.

Wśród artystów zagranicznych trzeba zaś wymienić Al Bano i Rominę Power, którzy dadzą koncert w listopadzie.

Al Bano i Romina Power w Hali Stulecia

Termin 18 listopada 2019 19:00

Miejsce Hala Stulecia we Wrocławiu

Zobacz

Oprócz wydarzeń muzycznych, w Hali Stulecia odbędą się Targi Zdrowych Inspiracji – w ostatni weekend września czy Targi Mieszkań i Domów w październiku. 

Targi zdrowych inspiracji 2019

Dla seniorów / Targi / Zdrowie / Dla wszystkich
Termin od 27 września 2019 do 29 września 2019

Miejsce Hala Stulecia we Wrocławiu

Zobacz

Przystań dla dziennikarzy

18 września br. zaczął oficjalnie działać w Hali Stulecia press room, dostępny dla wszystkich dziennikarzy, którzy będą relacjonować wydarzenia w obiekcie.

Skomentował ten fakt Przemysław Gałecki, dyrektor Wydziału  Komunikacji Spoołecznej w Urzędzie Miejskim:
– Cieszę się, że od tej pory dziennikarze będą mieli komfortowe miejsce do wykonywania swojej pracy, przygotowywania bieżącej relacji z imprez w Hali Stulecia. Gratuluję zarządowi spółki pomysłu utworzenia stałej przestrzeni, dedykowanej przedstawicielom mediów, bo wiem, jak trudno szybko wysłać e-maila czy zdjęcia do redakcji, gdy nie ma nawet gdzie usiąść czy postawić laptopa. Dlatego zapraszam wszystkich dziennikarzy do nowej przestrzeni, szczególnie że jest zlokalizowana praktycznie w centrum wydarzeń. 

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama