wroclaw.pl Najnowsze wiadomości dla mieszkańców Wrocławia
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 13°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Nowa wersja gry Monopoly. Gracze mogą kupić najważniejsze wrocławskie zabytki

Monopoly to jedna z najpopularniejszych gier planszowych na świecie Pexels
Monopoly to jedna z najpopularniejszych gier planszowych na świecie

Panorama Racławicka, most Tumski, most Rędziński, Rynek czy Hala Stulecia – stolicę Dolnego Śląska można podbić w niespełna godzinę, a to wszystko za sprawą reedycji gry planszowej Monopoly. Na odświeżonej planszy znalazły się najbardziej charakterystyczne obiekty we Wrocławiu.

Reklama

Kultowa gra o prawie stuletniej historii

Monopoly to gra znana nie tylko wśród największych fanów planszówek. Początki dostępnej w ponad stu krajach pozycji sięgają lat 30. ubiegłego wieku, a na rynku pojawiały się różne jej wersje.

Fani mogli wybierać motywy bajkowe, serialowe, piłkarskie czy miejskie. W Polsce zaszczytu własnej wersji gry Monopoly doczekały się między innymi Gdańsk, Kraków, Katowice czy Poznań. Wśród wyróżnionych miejscowości nie mogło zabraknąć również Wrocławia.

To kolejna wersja gry dedykowana stolicy Dolnego Śląska. Premiera pierwszej wersji miała miejsce w 2016 roku.

Wrocław jest miastem niezwykłym, pełnym wyjątkowych i wartościowych miejsc, ludzi, a nawet krasnali. To niesamowite wrażenie spojrzeć na jego miniaturową wersję i w krótkim czasie odbyć podróż po jego najpiękniejszych zakątkach.
Jan Jaźwiński, koordynator projektu

Najważniejsze zabytki i obiekty Wrocławia

Na nowej planszy znalazły się Panorama Racławicka, Most Tumski, Most Rędziński, Rynek, Hala Stulecia, Ogród Botaniczny, Ogród Japoński, Narodowe Forum Muzyki czy Uniwersytet Wrocławski. Gracze mogą przejąć futbolowy zespół Panthers Wrocław, Etno Cafe, wrocławskie lotnisko i Tarczyński Arenę.

Przenoszenie Wrocławia na planszę było trudnym, ale też niezmiernie satysfakcjonującym wyzwaniem. Tu jest tyle wyjątkowych miejsc, że niemożliwym było umieszczenie ich wszystkich w grze. Staraliśmy się jednak tak dobrać elementy, aby odwzorować jego duszę i charakter oraz dać graczom poczucie, że poruszają się w dobrze znanym im środowisku.
Jan Jaźwiński, koordynator projektu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama