°C Pogoda we Wrocławiu

4. Lubisz Wrocław? To polubisz te gadżety

Serca internautów podbiła ostatnio bluza i czapka z nowoczesnym herbem Wrocławia, w których prezydent Jacek Sutryk wystąpił podczas wyzwania #Hot16challenge2. Wrocławski akcent można znaleźć na wielu ciekawych gadżetach, które z pewnością przypadną do gustu miłośnikom miasta stu mostów.

Pomysł, który narodził się w Biurze Promocji Miasta i Turystyki Urzędu Miejskiego Wrocławia, wyjątkowo spodobał się mieszkańcom. Bluzy i czapki, na których widnieje grafika inspirowana herbem miasta, są dostępne w sklepie Strefy Kultury – w trzech kolorach – czarnym, granatowym, bordowym. Bluza jest w cenie 95 zł, a czapka 75 zł.

Wrocławskie mosty na plecach

Plecaki z mostami Wrocławia od Narny World. Mosty: Grunwaldzki, Milenijny, Młyński, Tumski oraz Zwierzyniecki znalazły się na plecakach. Wielbiciele miasta stu mostów chętnie noszą na swoich plecach kolekcję z grafikami, których autorką jest Gosia Lechów.

fot. materiały narny.world

Gadżety z miejscowych festiwali

Jazzowy plecak czyT-shirt z festiwalu Wratislavia Cantans mogą być świetnym upominkiem dla fanów muzyki i festiwali. Takie gadżety można znaleźć w sklepie Narodowego Forum Muzyki

Fani sztuki teatralnej i Wrocławia powinni zajrzeć do sklepu Teatru Muzycznego Capitol. Koszulki, biżuteria i muzyczne parasole, które uchronią nas od deszczu, to nie wszystko, co znajdziemy w ofercie teatralnych gadżetów.

Kawa wypalana we Wrocławiu

Czarny Deszcz to marka kawy, stoworzona przez trzech wrocławian. Jak mówią, projekt powstał z pasji do kawy i chęci stworzenia czegoś własnego. Pod nazwą „Wrocławski Klasyk” kryje się świeżo palona kawa do espresso.

Wrocławskie piwa rzemieślnicze

Browar Stu Mostów to młoda firma, ale zdobyła już renomę wśród tych, którzy lubią piwa rzemieślnicze. Wrocławski browar zaskakuje nowymi gatunkami piw o unikalnych aromatach i sięga do najdawniejszych tradycji miejscowego piwowarstwa.

Zaproś Wrocław do swojego mieszkania

Wrocławski akcent może się pojawić w każdym mieszkaniu za sprawą Galerii Polskiego Plakatu, w której znajdziemy wiele grafik związanych z miastem. Tylko od nas zależy, czy na naszej ścianie znajdzie się praca, której autorem jest Ryszard Kaja, czy może ozdobimy dom współczesnymi obrazkami z najbardziej rozpoznawalnych miejsc w mieście.

Bluzy z Politechniki nie tylko dla inżyniera

Polibudka.pl zajmuje się sprzedażą odzieży Politechniki Wrocławskiej (bluz, koszulek) oraz upominków, gadżetów i artykułów biurowych związanych z Politechniką Wrocławską.

Absolwenci i zwolennicy PWr mogą się zaopatrzyć w m.in.:

• gadżety (kubki, torby, wlepki, koszulki)
  • bluzy z logo Politechniki Wrocławskiej
  • bilety na politechniczne imprezy

Rzemieślnicy z krasnalami

Wrocławskie krasnale mają wielu fanów, szczególnie wśród dzieci. Na każdym kroku można spotkać miniaturowe wersje Syzyfków lub WrocLovków. Różne wersje krasnali są tworzone przez wrocławskich rzemieślników.

Wybierając produkty od wrocławskich projektantów i rzemieślników oraz kupując pamiątki miejscach kultury, mamy pewność, że produkty są oryginalne. Dodatkowo wspieramy lokalny biznes.