wroclaw.pl Najnowsze wiadomości dla mieszkańców Wrocławia
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 15°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Nabór do programu Fundusz Aktywności Studenckiej. Do podziału 100 tys. zł

Program FAST, rys. archiwum WCA

Wrocławskie Centrum Akademickie zachęca do udziału w IV edycji programu Fundusz Aktywności Studenckiej (FAST). To przedsięwzięcie zainicjowane przez prezydenta Wrocławia, a jego celem jest wspieranie przedsiębiorczości akademickiej, zaangażowania w rozwój badań naukowych, innowacyjności i kreatywności studenckiej.

Reklama

FAST powstał z myślą o aktywnych studentach i doktorantach, studenckich kołach naukowych i organizacjach akademickich. To forma promocji kreatywności, ambicji, a także systemowe wsparcie dla tych, którzy wymyślają nowe rozwiązania technologiczne, działania społeczne oraz prowadzą interesujące projekty badawcze.

Władze Wrocławia chcą promować młodych naukowców z potencjałem. - Niestety czasem kreatywność młodych ludzi ograniczają tak przyziemne sprawy jak brak środków na realizację założonych celów czy skomplikowane procedury wnioskowania o granty. A przecież nawet relatywnie niewielki zastrzyk finansowy pozwala z sukcesem realizować ambitne cele, co pokazało doświadczenie poprzednich edycji naszego programu – piszą organizatorzy FAST.

Czytaj o pierwszej edycji programu FAST

Wrocławskie Centrum Akademickie zachęca koła naukowe, grupy i organizacje studentów oraz doktorantów działających przy wrocławskich uczelniach i instytutach PAN do sięgnięcia po miejski grant. W ramach Funduszu Aktywności Studenckiej na realizację projektów naukowych można otrzymać dofinansowanie sięgające 5 tys. zł, a w szczególnych przypadkach kwota ta może być nawet wyższa.

Projekty specjalne FAST

Tak jak w poprzedniej edycji w tym roku również Komisja wyróżni dodatkowo projekty specjalne, tym razem aż w dwóch kategoriach.

Rok 2022 ustanowiony został Wrocławskim Rokiem Dobrych Relacji – Przeciw Samotności na szczególną uwagę mogą liczyć projekty poświęcone tematyce samotności i osamotnienia.

Specjalny grant przyznany zostanie na realizację projektu inspirowanej postacią Edyty Stein - świętej, filozofki, patronki Europy. - W ten sposób pragniemy zwrócić uwagę na fakt, iż bieżący rok jest poświęcony tej niezwykłej wrocławiance, w związku z 130. rocznicą urodzin i 80. rocznicą jej śmierci – zapowiadają organizatorzy FAST.

Na projekty specjalne przeznaczono dofinansowania w łącznej wysokości 30 tys. zł.

Szczegółowe informacje na stronie Wrocławskiego Centrum Akademickiego.

Harmonogram tegorocznej edycji Funduszu Aktywności Studenckiej (FAST)

  • 10 marca upływa termin składania wniosków
  • 11 marca - 7 kwietnia: weryfikacja formalno-prawna, posiedzenie komisji i rozstrzygnięcie konkursu
  • 8 kwietnia: ogłoszenie wyników
  • 11 kwietnia – 30 kwietnia: przygotowanie umów dotacyjnych
  • początek maja: podpisanie umów dotacyjnych z uczelniami i rozpoczęcie realizacji projektów studenckich
  • 31 grudnia: zakończenie realizacji projektów

 

wca/w

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama