Jakość powietrza: brak pomiaru

brak danych z GIOŚ

4. Fortum gotowe na sezon jesienno-zimowy we Wrocławiu. Milionowe inwestycje
Kamienice na Przedmieściu Oławskim, w kółku kaloryfer i kobieca dłoń na termostacie wroclaw.pl

Po rozbudowie i pracach modernizacyjnych wrocławska sieć ciepłownicza jest gotowa na sezon jesienno-zimowy. Od początku roku do tej pory Fortum zainwestowało już 55 mln zł, a w planach są prace wycenione na kolejne 45 mln zł.

Wrocławska sieć ciepłownicza jest gotowa na sezon jesienno-zimowy.

– W tym roku udało nam się zrealizować bardzo ważną dla miasta modernizację sieci ciepłowniczej przy ul. Kazimierza Wielkiego. Przebudowa wiązała się w wymianą około 1140 metrów bieżących ciepłociągu przechodzącego przez jedną z głównych arterii komunikacyjnych miasta - mówi Piotr Michalczyk, kierownik ds. inwestycji sieciowych w Fortum.

- Dzięki tej modernizacji, obejmującej 115 węzłów, które dostarczają ciepło do hoteli, kamienic czy restauracji, mieszkańcy Wrocławia będą się cieszyć bardziej niezawodną dostawą ciepła - dodaje Piotr Michalczyk.

Przebudowa sieci ciepłowniczej w rejonie ul. Opolskiej i Popielskiego

Do końca roku planowane jest zakończenie kolejnej dużej modernizacji - drugiego etapu przebudowy sieci ciepłowniczej w rejonie ul. Opolskiej i Popielskiego.

Inwestycja ta obejmie odcinek długości 1100 m. Do końca roku Fortum na prace modernizacyjne w innych rejonach miasta planuje wydać jeszcze około 25 mln zł.

Fortum wydało 10 mln zł na przyłączenie nowych budynków do sieci ciepłowniczej

Poza nakładami na modernizację sieci, Fortum wydało 10 mln zł na przyłączenie nowych budynków do sieci ciepłowniczej.

Do końca roku planowane jest zamknięcie bilansu przyłączeń do miejskiego systemu ciepłowniczego w ponad 100 budynkach. Liczba ta obejmuje zarówno przyłączenia nowych obiektów, jak i istniejących kamienic.

Ważne dla Wrocławia inwestycje Fortum w sieć ciepłowniczą

Inwestycje Fortum w sieć ciepłowniczą Wrocławia to kolejny krok na drodze do poprawy jakości powietrza w mieście. Dzięki inwestycjom infrastruktura sieciowa Fortum we Wrocławiu jest gotowa na sezon jesienno-zimowy.

Od początku bieżącego roku do końca października podpisano 71 umów przyłączeniowych na całkowitą moc 26,91 MW. Systematyczna realizacja nowo podpisanych umów powiększa grono użytkowników ciepła systemowego we Wrocławiu. Pozwala to na zmniejszenie emisji w mieście i czystsze powietrze dla mieszkańców Wrocławia.

Źródło: materiały prasowe