wroclaw.pl strona główna Najświeższe wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Dla mieszkańca - strona główna

Infolinia 71 777 7777

15°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 01:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Dla mieszkańca
  3. Wrocławskie osiedla
  4. Festyn „Dbam to mam” przy ul. Drzewnej
Festyn „Dbam to mam” przy ul. Drzewnej

Festyn "Dbam to mam" na podwórku przy ul. Drzewnej, fot. Bartosz Moch

Konkursy z nagrodami, rodzinna atmosfera, uśmiech najmłodszych i poczęstunek – m.in. takie atrakcje czekały na uczestników Festynu „Dbam to mam” zorganizowanego w piątkowe popołudnie (8 września) na podwórku przy ulicy Drzewnej przez Zarząd Zasobu Komunalnego z inicjatywy mieszkańców i przy wsparciu Rady Osiedla Szczepin.

Reklama

Mieszkańcy bloków w trójkącie ulic Drzewna, Sikorskiego i Sokolnicza, niedaleko Placu Jana Pawła II najpierw zadbali o to, żeby w ramach Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego powstało nowe podwórko, a następnie wnioskowali o organizację festynu, który miał na celu wzmocnić więzi sąsiedzkie i wywołać uśmiech na twarzach najmłodszych.

– Poprzez festyn chcieliśmy zjednoczyć naszą lokalną społeczność i spotkać się w jednym miejscu. Z drugiej strony, to okazja żeby dać trochę radości dzieciom i aby wszyscy mieszkańcy nauczyli się szanować i dbać o nasze nowe podwórko – tłumaczy Marianna Brzozowska, jednak z inicjatorek organizacji festynu.

Zarząd Zasobu Komunalnego zdecydował się przychylić do inicjatywy mieszkańców i pomóc w organizacji festynu. – Wpisuje się on doskonale w nasz projekt „Dbam to mam”, czyli w cykl festynów, podczas których dzieci nauczą się, jak zadbać o swoje podwórka – wyjaśnia Urszula Hamkało, rzecznik Zarządu Zasobu Komunalnego we Wrocławiu.

Festyn "Dbam to mam" na podwórku przy ul. Drzewnej, fot. Bartosz Moch

W ramach festynu dzieci mogły wygrać nagrody w postaci piłek, plecaków, książek, kubków i innych drobiazgów, poprzez udział w konkursach o zasadach wspólnego życia na podwórku, utrzymania czystości, kręcenia hula hop, rzucania do kosza, czy rysowania. Dodatkowo mieszkańcy przygotowali upominki książkowe dla autorek specjalnego murala namalowanego na podwórku. Mieszkańcy upiekli również ciasto, którym poczęstowali wszystkich uczestników.

– To przykład małej ale bardzo przyjemnej lokalnej inicjatywy – kończy Urszula Hamkało.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Głosuj na Wrocławski Budżet Obywatelski 2023. Otwiera się w nowej karcie
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl