4. Festiwal „Winiarze i Gastro Miasto” w ten weekend na Partynicach [PROGRAM, ATRAKCJE]

Dania z 25 restauracji oraz wina 21 dolnośląskich winnic – tak będzie wyglądał najbliższy weekend na Partynicach. Od 26 do 28 sierpnia odbędzie się tu festiwal „Winiarze i Gastro Miasto”. W programie m.in. 16 komentowanych degustacji przygotowanych przez sommelierów, gra terenowa dla całej rodziny i teleturniej dla wytrawnych degustatorów. Dla naszych Czytelników vouchery na festiwalowe dania! Sprawdźcie szczegóły!

Festiwal powstał z połączenia dwóch różnych imprez: kulinarnego festiwalu „Gastro Miasto” oraz „Winiarze i Przyjaciele”.

Festiwal „Winiarze i Gastro Miasto”. Co do jedzenia i picia?  Program

Od piątku do niedzieli na terenie Toru Wyścigów Konnych Partynice będzie można spróbować dań z ponad 25 restauracji, od ostrych kurczaków, marynowanych mięs, przez tłuste sery, po rzemieślnicze piwa i domowe lody.

Widzimy, że po pandemicznej przerwie ludzie są spragnieni spotkań na świeżym powietrzu, a gastronomia znów odżywa
Maciej Kola, organizator Gastro Miasto

Na odwiedzających czekać będą dolnośląscy winiarze we własnej osobie.

To okazja, aby porozmawiać z twórcą produktu, który jeszcze przed chwilą zbierał winogrona własnymi rękami, a potem czarował w winiarni tak, aby na półki mogło trafić jego wino. Możliwość testowania win na kieliszki daje szansę spojrzenia z szerokiej perspektywy na dolnośląskie winiarstwo. Nie wszyscy wiedzą, że mamy tu świetne warunki do uprawy winorośli, a klimat podobny do tego na Morawach czy w Saksonii
Marcin Kucharski ze Stowarzyszenia Winnic Dolnośląskich

Festiwal „Winiarze i Gastro Miasto”. Program

Festiwal zaprasza 26-28 sierpnia w godzinach

• piątek 17.00-23.00
  • sobota 11.00-23.00
  • niedziela 11.00-19.00

Trwają zapisy na 16 winiarskich warsztatów, podczas których goście dowiedzą się np. o najpopularniejszych białych odmianach winogron, pokłócą się o bąbelki albo poznają debiutując winnice. Każda degustacja trwa ok. godziny i prezentuje 5-6 etykiet.

W sobotę o godz. 15 zaplanowano teleturniej, gdzie wielbiciele wina będą mogli zmierzyć się w bitwie na wiedzę.

Coś dla całej rodziny organizatorzy przygotowali w niedzielę o godz. 13.00. Gra terenowa zamieni ścieżkę spacerową wokół Toru Wyścigów Konnych w wielki plac zabaw dla dorosłych i dzieci. Celem gry jest rozwiązanie jak największej ilości zagadek i wykonanie zadań w określonym czasie. Na zwycięzców czekają nagrody.

Festiwal „Winiarze i Gastro Miasto”. Konkurs! Wygraj vouchery na jedzenie!

Dla naszych czytelników będziemy mieli trzy vouchery na degustację festiwalowych przysmaków! Czytajcie naszą strone uważnie, grajcie i wygrywajcie!