4. Polska moda w Browarze Mieszczańskim [ZDJĘCIA]

Stylowe wydarzenie odbywa się w ten weekend w loftowych wnętrzach Browaru Mieszczańskiego – Fashion Meeting POP UP STORE, czyli trendy i design nowej polskiej mody w wiosennej odsłonie. Podczas targów oprócz kolekcji odzieży polskich projektantów do zobaczenia i kupienia są m.in. biżuteria, dodatki i akcesoria, w tym domowe. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Targi trwają do niedzieli.

– Hasło „nowa polska moda” jest wybrane nieprzypadkowo, ponieważ w koncepcji targów chcieliśmy się skupić się na modzie o unikalnym charakterze, która wymyka się prostym podziałom i obowiązującym trendom, idzie własną, autorską drogą wyznaczaną przez wizjonerów, w myśl nowych stylistyk oraz związków ze sztuką i designem – mówi Izabela Petru, organizatorka Fashion Meeting POP UP STORE – nowa polska moda.

Tym razem targi autorskiej mody i designu odbywają się we wnętrzach wrocławskiego Browaru Mieszczańskiego, w miejscu o artystycznym klimacie i loftowej architekturze, który dobrze odda charakter imprezy, skupionej na prezentacji unikalnych przykładów polskiej mody i designu.

Patronat nad imprezą sprawuje Wrocław – Miasto Spotkań.

Zakupy u źródła

Fashion Meeting POP UP STORE jest okazją do stylowych zakupów bezpośrednio od polskich projektantów, oferujących autorskie kolekcje ubrań, butów i dodatków dla kobiet, mężczyzn oraz dzieci. Coś dla siebie znajdą zarówno miłośnicy modnego minimalizmu, jak i stonowanej elegancji oraz modowej awangardy. Ponieważ wielu z projektantów będzie prowadzić stoiska osobiście, wydarzenie jest również okazją do kontaktu z twórcami i poznania ich modowej filozofii lub zamówienia projektów na miarę.

W ofercie są też wiosenne płaszcze, kurtki – zarówno przepełnione kolorami jak i modną szarością – sukienki, bluzy i spodnie. Sporą część targów zajmują projekty designerskiej, modowej biżuterii, robionej ręcznie w niepowtarzalnych, pojedynczych egzemplarzach. Zróżnicowana oferta targów zapewni każdemu oryginalny styl i wybór najlepszych dodatków.

Nie zabrakło propozycji dla najmłodszych – dziecięce ubranka, tekstylia, dodatki oraz ręcznie robione akcesoria i zabawki znajdą się w strefie mody dziecięcej (tuż obok wejścia).

Nie tylko moda

Podczas Fashion Meeting POP UP STORE – nowa polska moda grono twórców powiększy się o projektantów niewielkich mebli i akcesoriów dla domu. Dzięki temu goście imprezy będą mogli nie tylko uzupełnić szafy w wiosenne ubrania, ale też upiększyć wnętrza swoich mieszkań i domów stylowymi dodatkami. Targom będzie towarzyszyć duża wystawa malarstwa i grafik Fashion & Art, utalentowanej i wielokrotnie nagradzanej malarki i ilustratorki – Maggie Piu.

Na chwilę oddechu podczas zwiedzania targów można będzie natomiast liczyć w zaaranżowanej na miejscu nastrojowej kawiarence i restauracji, serwującej smaczne dania oraz zimne i gorące napoje.

POP UP STORE – nowa polska moda, Browar Mieszczański, ul. Hubska 44-48, 11-12 kwietnia, godz. 11.00-18.00. Wstęp wolny.