4. 60-lecie Elektronicznych Zakładów Naukowych. Znana szkoła z dużymi tradycjami [ZDJĘCIA]
Uczniowie Elektronicznych Zakładów Naukowych Tomasz hołod
Uczniowie Elektronicznych Zakładów Naukowych

Uroczysta akademia, bal absolwenta, zjazdy klasowe i spotkania w szkole – EZN czyli Elektroniczne Zakłady Naukowe świętują 60 lecie. - Jestem dumny z Państwa, dumny ze szkoły, która jest chlubą miasta - mówi Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia.

Elektroniczne Zakłady Naukowe świętują 60-lecie. Zobaczcie zdjęcia z uroczystości.

W spotkaniu uczestniczył Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia, który podkreślił, że jest dumny ze szkoły, która jest chlubą miasta i wizytówką odpowiedzialnego podejścia kadry pedagogicznej do nauki.

- Szkoły są najczęściej oceniane poprzez osiągnięcia uczniów, warunki tworzone do wszechstronnego rozwoju, bezpieczeństwo, panującą atmosferę. Ważnym elementem jest także tradycja oraz spojrzenie na przyszłość uczniów, troska o ich harmonijny rozwój. A tutaj mamy 60 lat pięknej i bogatej, edukacyjnej historii, setki wspaniałych absolwentów i tradycja, która przekazywana jest z pokolenia na pokolenie kolejnych wrocławianek i wrocławian. O której szkole mowa?
Oczywiście o Elektronicznych Zakładach Naukowych, których piękny jubileusz dzisiaj obchodzimy. Wspaniali absolwenci, dziś nowoczesny ośrodek edukacyjny, którego uczniowie chętnie wybierają nasze uczelnie techniczne i ekonomiczne. Jestem dumny z Państwa, dumny ze szkoły, która jest chlubą miasta i wizytówką odpowiedzialnego podejścia kadry pedagogicznej do nauki - Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia.

Elektroniczne Zakłady Naukowe

W skład Elektronicznych Zakładów Naukowych przy ul. Braniborskiej wchodzi Technikum nr 10 im. Fryderyka Joliot – Curie i Szkoła Policealna nr 4. Kształcenie w zawodach odbywa się w nowoczesnych pracowniach w szkole, w Centrum Kształcenia Zawodowego, przy ul. Strzegomskiej 49a oraz u pracodawców.

• w szkole działa Lokalna Akademia Sieci Cisco (w ramach współpracy z Politechniką Wrocławską), która umożliwia dostęp do jej zasobów dydaktycznych, a uczniowie mają możliwość zdobycia certyfikatów zawodowych, które są uznawane na świecie.
  • Elektroniczne Zakłady Naukowe współpracują z wieloma firmami w ramach realizacji praktyk i staży zawodowych.
  • Elektroniczne Zakłady Naukowe współpracują z uczelniami wyższymi (np. Politechnika Wrocławska, Uniwersytet Wrocławski, Wrocławska Wyższa Szkoła Informatyki Stosowanej).
  • od wielu lat w szkole prowadzony jest Chór WRATISLAVIA,
  • realizowane są projekty edukacyjne, w tym projekty unijne (np. Cyfrowa Gmina, Pracownik przyszłości dla dolnośląskich firm technologicznych, Wsparcie Kształcenia Zawodowego – poprawa efektów, Twój czas na staż).
  • uczniowie biorą udział w licznych konkursach. W 2023 r. - 3 uczniom EZN-u przyznane zostały stypendia w ramach programu stypendialnego PROMOVERE TALENTA.
  • od 2019 r. szkoła należy do Programu Wrocławskiej Sieci Przedszkoli i Szkół Promujących Zdrowie.