wroclaw.pl Najnowsze wiadomości dla mieszkańców Wrocławia
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 16°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Elita maturzystów we wrocławskim Ratuszu

Gala konkursu "Matura na 100 procent" w Ratuszu we Wrocławiu

W Ratuszu spotkało się 25 najlepszych polskich maturzystów. Wśród nich znalazło się dwoje wrocławian.

Reklama

W gali udział wzięli laureaci Ogólnopolskiego Konkursu „Matura na 100 procent”, którego organizatorami są Fundacja „Zawsze Warto” i Centralna Komisja Egzaminacyjna. Do finału dotarło 48 osób wybranych z ponad 258 tysięcy tegorocznych maturzystów. Ostatecznie laureatami zostało 25 młodych ludzi. Wśród najlepszych jest para absolwentów wrocławskich liceów.

Marcin Horak ukończył III LO, w październiku rozpocznie studia na Politechnice Wrocławskiej. Aleksandra Korzeniowska jest absolwentką XII LO, wybrała studia na Uniwersytecie Jagiellońskim.
W gronie laureatów konkursu znalazły się m.in. osoby z Głogowa, Legnicy, Katowic, Krakowa, Augustowa, Zabrza, Gdyni, Gdańska, Zamościa, Tarnowa i Nowego Sącza.
Duża grupa wybitnie uzdolnionych młodych Polaków wybiera się na studia za granicę, przede wszystkim do Wielkiej Brytanii. Lada moment będą kontynuowali naukę na uniwersytetach w Oxfordzie, Cambridge, na Imperial College London oraz Royal Academy of Music w Londynie. Spośród polskich uczelni najwięcej najzdolniejszych maturzystów wskazało Jagiellonkę, cztery Uniwersytet Warszawski. Dwie osoby wybrały Politechnikę Wrocławską, do Wrocławia na Uniwersytet przyjedzie Agata Wiencierz z Zabrza.

Konkurs „Matura na 100 procent” organizowany był po raz trzecie. W gali w Ratuszu udział wzięli także rodzice laureatów, nauczyciele, przedstawiciele władz miasta Wrocławia i instytucji oświatowych.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama