4. Dzień Kobiet we Wrocławiu. Pomysły i wydarzenia
Kobieta z bukietem tulipanów / zdjęcie ilustracyjne fot. freepik
Kobieta z bukietem tulipanów / zdjęcie ilustracyjne

Już jutro (8 marca) Dzień Kobiet. W tym roku wypada w piątek, więc równie dobrze można go świętować przez cały weekend. Z tej okazji przygotowaliśmy kilka propozycji na spędzenie czasu we Wrocławiu. Sprawdziliśmy też, jakie wydarzenia zaplanowane są w tym czasie. Zobaczcie!

Co robić, gdzie pójść? Nasze propozycje

Wybraliśmy dla Was kilka propozycji na spędzenie Dnia Kobiet we Wrocławiu.

Koncert przy blasku świec

W piątek (8 marca) Candle Live Music zaprasza do Oratorium Marianum na koncert, który celebruje Dzień Kobiet. To wydarzenie dla pań, panów i wszystkich tych, którzy chcą zrelaksować się przy najpiękniejszych ścieżkach dźwiękowych z filmów w wykonaniu duetu fortepianowego przy blasku świec. Usłyszeć będzie można m.in. dźwięki muzyki z Mission Impossible, Śniadanie u Tiffaniego, Interstellar, La La Land i wielu innych. Bilety są jeszcze dostępne, można je kupić tutaj.

• Godzina: 20:00

Harmonogram koncertów na kolejne terminy znajduje się na stronie Candle Live Music.

Malowanie obrazów w Pigcasso

Pigcasso Creative Paint House to kreatywne studio malowania farbami, które znajduje się niedaleko  Galerii Dominikańskiej. Co ważne, jest dla każdego, bez względu na wiek i umiejętności – liczy się przede wszystkim dobra zabawa.

To okazja do stworzenia własnego dzieła sztuki używając do tego pędzli, gąbek, strzykawek czy rąk. Oczywiście, obrazy te można później zabrać ze sobą do domu. Trzeba wcześniej zarezerwować wizytę, szczegóły tutaj. Są jeszcze wolne miejsca na 8 marca, a także na 9 i 10 marca.

Gra dla dwojga w świecie wirtualnej rzeczywistości

Salony wirtualnej rzeczywistości przenoszą gracza do zupełnie innego świata! Jednym z takich miejsc we Wrocławiu jest Into VR przy ul. Kościuszki. Panowie, jeśli zastanawiacie się gdzie zabrać swoją  ukochaną, siostrę, mamę, babcię czy koleżankę – z pewnością zapamiętają to wyjście na długo.

Polatacie tutaj nad wielkimi miastami, staniecie na szczycie Mount Everest, a nawet odwiedzicie kosmos! To również świetna okazja, aby pokonać swoje lęki (m.in. lęk wysokości czy lęk przed pająkami). Do wyboru jest mnóstwo gier  nie brakuje też takich, w które pogracie razem.

Powiększ obraz: Into VR przy ul. Kościuszki we Wrocławiu Into VR, mat. pras.
Into VR przy ul. Kościuszki we Wrocławiu

Na piątek (8 marca) nie można już zarezerwować gry, ale na sobotę i niedzielę (9-10 marca) jest wiele wolnych godzin do wyboru. Grafik dostępności można sprawdzić na stronie Into VR.

Wieczór filmowy w DCF

W piątek (8 marca) w Dolnośląskim Centrum Filmowym odbędzie się pokaz specjalny romantycznej komedii na kanwie bestsellerowej powieści Truman’a Capote – „Śniadanie u Tiffany’ego”.

Opis: Holly, przemiła i z lekka ekscentryczna nowojorska play-girl zdecydowana jest za wszelką cenę poślubić milionera. George Peppard gra jej sąsiada zza ściany, który jest „sponsorowanym” pisarzem. Mężczyzna szybko ulega zniewalającemu urokowi pięknej sąsiadki.  Ich miłosne perypetie rozgrywają się na Manhattanie w rytmie oscarowej ścieżki dźwiękowej skomponowanej przez Henry’ego Mancini z niezapomnianą piosenką „Moon River”. Bilety można kupić tutaj.

• Godzina: 20:15

Pełny repertuar filmowy na 8 marca oraz na kolejne dni można przeczytać na stronie kina.

Rzucanie siekierami do tarczy

A może by tak zaskoczyć swoją dziewczynę, żonę, mamę, babcię czy koleżankę i zabrać ją na rzucanie siekierami? W lokalu 7siekier  Axe Throwing Club przy ul. Tęczowej we Wrocławiu to możliwe! Tor można wynająć nawet dla dwóch osób.

Rezerwacje można zrobić telefonicznie lub przez stronę internetową. Wciąż są wolne terminy na piątek, 8 marca (na 9 i 10 marca również).

Wydarzenia we Wrocławiu

Sprawdziliśmy, co ciekawego dzieje się we Wrocławiu z okazji Dnia Kobiet od piątku do niedzieli (8-10 marca).

WrocLove Fest z okazji Dnia Kobiet

Nosowska, Błażej Król i Miuosh wystąpią w Hali Stulecia. W piątek (8 marca) z okazji Dnia Kobiet odbędzie się specjalna edycja festiwalu WrocLove Fest 2024Bilety są wciąż dostępne, można je kupić tutaj.

• Godzina: 18:00

Stand Up na Bruku z okazji Dnia Kobiet

W piątek (8 marca) odbędzie się kolejna edycja Stand Up Na Bruku. Wystąpią wrocławscy komicy: Paweł Kieler, Kuba Morga, Marcin Kosiek, a imprezę poprowadzi Krzysztof Dz Stand Up. Można się spodziewać nietuzinkowych żartów oraz wielu łez śmiechu na sali teatralnej Teatru Na Bruku. To idealny prezent nie tylko dla kobiet z okazji ich święta, panowie również będą się dobrze bawić. Bilety są jeszcze dostępne, można je kupić tutaj.

• Godzina: 20:00

Kobiety o kobietach - spotkanie autorskie

Dolnośląska Bilbioteka Publiczna im. T. Mikulskiego zaprasza na darmowe spotkanie (8 marca) z wrocławskimi autorkami piszącymi o artystkach: Karoliną Dzimirą-Zarzycką, Olgą Szelc oraz Ewą Plutą. Autorki porozmawiają o sztuce, o twórczości polskich i wrocławskich artystek, a także o swojej pracy badawczej i literackiej.

• Godzina: 17:30

Darmowe badanie profilaktyczne dla kobiet

Oprócz rozrywki, warto też pomyśleć o zdrowiu. Z okazji Dnia Kobiet w sobotę i niedzielę (9-10 marca) wszystkie panie, które odwiedzą Galerię Dominikańską będą mogły zrobić darmowe USG piersi.

Akcja „Biustowniczki” adresowana jest do kobiet między 18 a 35 rokiem życia. Badanie USG piersi trwa ok. 15 minut i nie wymaga żadnego przygotowania poza zachowaniem higieny osobistej. Są bezpieczne, bezbolesne i nieinwazyjne. Wyniki są dostępne niemal natychmiast. Nie są prowadzone na nie zapisy, decyduje kolejność przybycia.

• Godzina: 10:00-20:00