4. Dzień Babci i Dziadka we Wrocławiu

Choć Dzień Babci i Dzień Dziadka wypadają 21 i 22 stycznia, we Wrocławiu będziemy świętować je przez kilka dni. Zobaczcie, jakie atrakcje przygotowały wrocławskie instytucje, bo w ofercie są tańsze albo bezpłatne zwiedzanie, seans filmowy, wystawa portretów.

Dzień Babci i Dziadka w Muzeum Pana Tadeusza (21.01)

Świetna okazja, aby nadrobić zaległości i wspólnie z wnukami obejrzeć wystawy stałe, których zwiedzanie będzie bezpłatne. Organizatorzy zachęcają do rodzinnego, międzypokoleniowego tour po Muzeum Pana Tadeusza. Oprócz możliwości poznania tajników narodowej epopei dostępna będzie także nowa, stała wystawa poświęcona Tadeuszowi Różewiczowi w 100-lecie jego urodzin.

Dni Babci i Dziadka w Muzeum Pana Tadeusza

Warsztaty / Dla seniorów / Zajęcia dla dzieci / Dla dzieci
Termin od 21 stycznia 2022 do 23 stycznia 2022

Miejsce Muzeum Pana Tadeusza

Międzypokoleniowa akcja w CK Zamek (21.01)

Organizatorzy zachęcają, aby przesłać zdjęcie/skan narysowanych portretów babci, dziadka (na maila [email protected]) lub przez formularz Akcja Dzień Babci i Dziadka (google.com) Można przynieść też portrety osobiście do Centrum Kultury Zamek i zostawić na recepcji. Zostaną wyeksponowane podczas specjalnej plenerowej wystawy na pl. Świętojańskim. Babcie i dziadkowie będą mieli sporą frajdę szukając swojej podobizny.

Narysuj portret. Akcja na Dzień Babci i Dziadka

Akcje społeczne
Termin 21 stycznia 2022 17:00

Miejsce Centrum Kultury „Zamek”

Muzeum Poczty i Telekomunikacji (21-22.01)

Tańsze bilety dla seniorów to propozycja, aby spędzić ciekawie czas w jedynym tego typu muzeum w Polsce, gdzie można pokazać wnukom, jak niegdyś dostarczało się korespondencję i jak piękna jest polska filatelistyka.

Dzień Babci i Dziadka w Muzeum Poczty i Telekomunikacji

Warsztaty / Dla seniorów / Zajęcia dla dzieci / Dla dzieci
Termin od 21 stycznia 2022 do 22 stycznia 2022

Miejsce Muzeum Poczty i Telekomunikacji we Wrocławiu

Centrum FAMA (22.01)

Seans przepięknego, docenionego na festiwalu w Cannes filmu „Kwiat wiśni i czerwona fasola”, w którym śledzimy losy Sentaro, właściciela niewielkiego foodtrack’a, który szuka pomocy kuchennej i trafia na siedemdziesięcioletnią Tokue. Zdeformowane dłonie nie przeszkadzają jej robić najpyszniejszych deserów świata. Biznes zaczyna kwitnąć. Idealny film zarówno dla babć, jak i wnuków.

Kino na Dzień Babci i Dziadka: „Kwiat wiśni i czerwona fasola”

Termin 22 stycznia 2022 11:00

Miejsce Centrum Biblioteczno-Kulturalne FAMA

Bezpłatne badania dla seniorów w Magnolii (22.01)

W ramach Miasteczka Zdrowia będzie można m.in. wykonać badanie wzroku oraz skorzystać z porad optometrysty oraz konsultacji z fizjoterapeutą. Na miejscu wszystkim zainteresowanym zostanie zaproponowane sprawdzenie ciśnienia krwi, poziomu glukozy czy cholesterolu. Będzie można także otrzymać również zaproszenie na badanie fibroskanem, które jest nieinwazyjną metodą pomiaru stopnia zwłóknienia oraz stłuszczenia wątroby.

Bezpłatne badania i porady dla seniorów

Dla seniorów / Zdrowie
Termin 22 stycznia 2022 od 10:00 do 16:00

Miejsce Magnolia Park

Odra Center (23.01)

Jeśli Wasze babcie i dziadkowie posiadają w swoich zbiorach zdjęcia i pocztówki Wrocławia warto, aby przynieśli je ze sobą i opowiedzieli o Wrocławiu, jakiego wnuczęta często nie znają. Organizatorzy chętnie poznają miasto z perspektywy seniorów.

Dzień Babci i Dziadka 2022  – pionierskie wspomnienia

Dzień Babci i Dziadka 2022 – pionierskie wspomnienia

Dla seniorów / Dla wszystkich / Dla rodziców / Eventy / Dla dzieci / Ze zwierzakiem
Termin 23 stycznia 2022 14:00