4. Dwa nowe boiska przy Szkole Podstawowej nr 64. Będzie można zagrać w koszykówkę i siatkówkę
Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 64 będą mogli zagrać w koszykówkę i siatkówkę fot. Zarząd Inwestycji Miejskich
Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 64 będą mogli zagrać w koszykówkę i siatkówkę

Miła niespodzianka czeka na uczniów Szkoły Podstawowej nr 64 przy ul. Wojszyckiej 1 po powrocie z wakacji. Podczas ich nieobecności udało się odnowić dwa szkolne boiska – jedno jest do koszykówki, drugie do siatkówki. Zadanie zrealizowane zostało wyjątkowo szybko, bowiem dwa miesiące przed planowanym terminem.

Bezpieczne boiska z dodatkowymi udogodnieniami

Nowe obiekty wyróżniają się bezpieczeństwem i nowoczesnością. Ich nawierzchnia wykonana została z tworzywa EPDM, zwanego potocznie kauczukiem syntetycznym. Upadki na taką nawierzchnię nie są tak bolesne, jak w przypadku pospolitego betonu. Przy boiskach znajdują się także piłkochwyty, które uniemożliwią niszczenie ścian szkoły. O to, aby boiska zawsze były suche, zadba z kolei specjalne odwodnienie.

Prace nad boiskami rozpoczęły się niedługo po rozpoczęciu wakacji. Początkowo obiekty miały być gotowe w późniejszym terminie.

Co ważne, wykonawca zakończył pracę przy realizacji tego zadania dwa miesiące przed terminem, więc dzieci, które wrócą do szkoły po wakacjach będą już mogły korzystać z odebranego i zakończonego obiektu.
Krzysztof Świercz, Zarząd Inwestycji Miejskich

Boiska nie są jedynym udogodnieniem. Zadbano również o zagospodarowanie terenu w postaci ośmiu ławek, pięciu koszy na śmieci i fragmentu chodnika.

Prace nadzorował Zarząd Inwestycji Miejskich. Projekt, finansowany z budżetu miasta, kosztował 834 tys. zł. Wykonawcą była firma ASB Budownictwo z Tuszyna.

To nie jedyne odnowione boiska

W planach są już renowacje kilku innych szkolnych boisk, m.in. przy Liceum Ogólnokształcącym nr XII przy pl. Orląt Lwowskich oraz przy Szkole Podstawowej nr 29 przy ul. Kraińskiego.

Cały czas rozwijamy infrastrukturę miejską dla dzieci i młodzieży. Rozbudowujemy boiska gdzie tylko istnieje taka możliwość. Tak też zdarzyło się na ul. Wojszyckiej.
Krzysztof Świercz, Zarząd Inwestycji Miejskich

Wcześniej, boisko przy Szkole Podstawowej nr 64 miało mocno zniszczoną nawierzchnię. Teraz, już na odnowionych obiektach, dwie grupy będą mogły równocześnie zagrać w koszykówkę i siatkówkę.