4. Dożynki pod Wrocławiem 2017: terminy, atrakcje, gwiazdy

Święto plonów to stara tradycja, którą obchodzi się w całej Polsce na przełomie sierpnia i września. Część gmin rozpoczęła świętowanie już w połowie ostatniego miesiąca wakacji.

Już w ten weekend ruszą dożynki w kilku podwrocławskich gminach. Oleśnica połączy swoje dożynki z VI Międzynarodowym Festiwalem Folkloru. 27 sierpnia uczestnicy rozpoczną dożynki od mszy św. o godz. 12.30.

Dożynki Gminy Oleśnica w Sokołowicach

Termin 27 sierpnia 2017 12:30

Miejsce Sokołowice

Zobacz

W Kobierzycach znów można liczyć na moc atrakcji. Przez dwa dni, 26 i 27 sierpnia, na Stadionie Sportowym czekać będą warsztaty tematyczne dla dzieci, stoiska handlowe, koła gospodyń wiejskich czy wystawy historyczne. Na scenie same gwiazdy – zespół Kombi i Widmo oraz DJ Adamus. Wszystko rozpocznie się w sobotę o 14.00 VIII Festiwalem Kultury Ludowej, a w niedzielę o godz. 12.00 mszą św.

Dożynki Gminy Kobierzyce

Koncert / Eventy / Piknik / W plenerze / Zajęcia dla dzieci / Dla wszystkich
Termin od 26 sierpnia 2017 14:00 do 27 sierpnia 2017 22:30

Miejsce Stadion Sportowy Park Kobierzyce

Zobacz

Gmina Dobroszyce na święto plonów zaprosiła takie gwiazdy jak Cleo, Łowcy.B i Czerwone Gitary. 26 sierpnia przejdzie również korowód dożynkowy i wystąpią zespoły ludowe. Następnego dnia na dzieci czekać będzie specjalny program duetu Marek i Jarek oraz zespoły taneczne Show Dance i Atomówki.

Dożynki Gminy Dobroszyce

Termin od 26 sierpnia 2017 13:30 do 27 sierpnia 2017 23:59

Miejsce Dobroszyce

Zobacz

Program dożynek gminy Brzeg Dolny przewiduje rozpoczęcie obchodów święta plonów 2 września o 13.00 mszą św. W części artystycznej wystąpią m.in. chór Oremus oraz zespół disco polo BRC. Oprócz tego na wszystkich uczestników czekać będzie biesiada dożynkowa, wystawa chleba i wieńców dożynkowych oraz stoiska kół gospodyń wiejskich.

Dożynki Gminy Brzeg Dolny w Pogalewie Wielkim

Termin 2 września 2017 13:00

Miejsce Boisko Szkolne w Pogalewie Wielkim

Zobacz

Trzebnica organizuje swoje dożynki w Brzeziu 2 września. Uroczyste rozpoczęcie odbędzie się o 14.00 mszą św. W programie również występ trzebnickich mażoretek i orkiestry dętej oraz wręcznienie odznak zasłużony dla rolnictwa, nagród w konkursie „Sołtysa roku gminy Trzebnica” i na wieniec dożynkowy. Gwiazdami wieczoru będą Top One oraz zespół Flash.

Dożynki Gminy Jelcz-Laskowice w Piekarach

Termin 27 sierpnia 2017 13:00