wroclaw.pl Najnowsze wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Dla mieszkańca logo
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 23°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

DCF otwarte od 6 czerwca. Inne kina później

Dolnośląskie Centrum Filmowe wznawia pracę i 6 czerwca, po trzech miesiącach przerwy, widzowie będą mogli zasiąść przed dużym ekranem. Inne wrocławskie kina otworzą się nieco później. 

Reklama

Od 6 czerwca rząd wprowadza odmrożenie funkcjonowania kin, teatrów czy filharmonii pod 3 warunkami: to nie jest obowiązek – to możliwość; wypełniamy pojemność widowni do 50%, tak by kontakt był rozluźniony oraz nosimy maseczki.

- Cieszymy się, że możemy ponownie wznowić naszą działalność, ale zachowujemy przy tym pełną ostrożność i rozwagę. Wdrażamy specjalne procedury bezpieczeństwa higienicznego nie tylko zgodne z wytycznymi ministerstwa, ale też wykraczające poza nie. Chcemy, żeby wszyscy czuli, że mogą bez obaw odwiedzić nasze kina – mówi Jarosław Perduta, dyrektor Dolnośląskiego Centrum Filmowego.

Na dystans i w maseczce

Zgodnie z wytycznymi rządowymi obsługa kin będzie pracować w maseczkach albo przyłbicach, przy kasach staną przegrody, regularnie odkażane będą fotele, stoliki, poręcze, klamki i wszelkie inne powierzchnie, z którymi będą się stykać widzowie.

Sale będą wypełniane maksymalnie do połowy, wietrzone po każdym seansie, widzowie będą mogli uczestniczyć w seansach w maseczkach, a wybór miejsca na widowni będzie się odbywał z zachowaniem odpowiedniego dystansu.

- Na początku na pewno nie wrócimy z pełną ofertą, jaką proponowaliśmy widzom przed wybuchem pandemii. W pierwszym tygodniu zaproponujemy 6 seansów dziennie w DCF-ie. Dla zapewnienia bezpieczeństwa i przeprowadzenia niezbędnych zabiegów higienicznych konieczne będą dłuższe przerwy między seansami. Przyglądamy się też propozycjom dystrybutorów, zaczynamy układać repertuary we wszystkich naszych kinach. Podamy je z minimum tygodniowym wyprzedzeniem. Od jutra zaczynamy również działania informacyjne i promocyjne – dodaje Jarosław Perduta.

Od 6 do 10 czerwca pokazy najlepszych filmów Davida Lyncha

PREMIERY:

  • 6 czerwca – „Biały, biały dzień”
  • 6 czerwca – „Niewidzialny człowiek”
  • 6 czerwca – „Sala samobójców.

Inne kina nieco później

 Kino Nowe Horyzonty zaprasza od środy, 17 czerwca. Na początek specjalny oscarowy film „Wielkie piękno” Paola Sorrentina, połączony ze spotkaniem z Jackiem Sutrykiem, prezydentem Wrocławia.

Od 17 czerwca także na regularne seanse repertuarowe. W pierwszych dniach po otwarciu KNH będzie można zobaczyć filmy: „Biały, biały dzień”, „Parasite”, „Sala samobójców. Hejter”, czy przedpremierowo: „Zdrajcę”,.

Kino (w tym kinowe bistro) będzie otwarte codziennie od godz. 9:00 do 15 minut po rozpoczęciu ostatniego pokazu. Na seanse zapraszamy od poniedziałku do piątku po godz. 15:00 i w weekendy od godz. 12:00.

Późniejszy termin otwarcia zapowiadają tez multipleksy: Multikino, Helios czy Cinema City.

Kino samochodowe

Od 22 maja działa kino samochodowe przy Stadionie Wrocław, od strony al. Śląskiej.

Kino samochodowe na Stadionie Wrocław

Akcja / Inne / W plenerze
Termin od 6 czerwca 2020 do 7 czerwca 2020

Miejsce Stadion Wrocław

Zobacz

Filmy wyświetlane są na membranie w technologii 4K. Ekran ma1500 metrów kwadratowych. Jak zapewnia firma odpowiedzialna za stronę technologiczną przedsięwzięcia, oznacza to, że będzie on największy w Europie.

Kina były zamknięte przez niemal 3 miesiące. 

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama