3. Edukacja
  4. Aktualności z edukacji
  5. Do 2 listopada wnioski na dofinansowanie na sprzęt komputerowy dla dzieci i wnuków pracowników PGR

Monika Dubec,

Tylko do 2 listopada br. można składać wnioski na dofinansowanie zakupu sprzętu komputerowego dla dzieci z rodzin byłych pracowników PGR. Zobacz, jakie warunki trzeba spełnić, by skorzystać z konkursu grantowego „Cyfrowa Gmina Granty PPGR”.

Wsparcie rodzin popegeerowskich poprzez zapewnienie dzieciom dostępu do sprzętu komputerowego i internetu – to główny cel projektu „Cyfrowa Gmina Granty PPGR”. Osoby chcące skorzystać z tego typu pomocy powinni złożyć wymagane dokumenty we wrocławskim Departamencie Edukacji przy ul. G. Zapolskiej do 2 listopada br.

Na jaki sprzęt dofinansowanie?

Dofinansowanie będzie można otrzymać na:

• ​​sprzęt komputerowy z urządzeniami peryferyjnymi i akcesoriami oraz niezbędnym oprogramowaniem, umożliwiających pracę zdalną, w tym niezbędne akcesoria i oprogramowanie dla osób z niepełnosprawnościami (w przypadku zakupu komputera powyżej 3,5 tys. zł oraz tabletu powyżej 1,5 tys. zł niezbędne będzie uzasadnienie przez Wnioskodawcę wysokości kosztów zakupów takiego sprzętu),
  • ubezpieczenie zakupionego sprzętu komputerowego,
  • usługę zapewniającą dostęp do internetu na sprzęcie komputerowym zakupionym w ramach projektu, w przypadku gdy opiekun prawny w oświadczeniu wskaże na brak możliwości zapewnienia usługi dostępu do internetu.

Zgodnie z założeniami programu, sprzęt IT zostanie zakupiony przez Gminę Wrocław i przekazany osobom, które zakwalifikują się do wsparcia .

Jakie dokumenty i gdzie składać?

Osoby zainteresowane wsparciem powinny dostarczyć do Kancelarii Departamentu Edukacji przy ul. G. Zapolskiej 4 (sala S3, stanowisko nr 1) wypełnione załączniki (do pobrania poniżej):

• oświadczenie dla rodzica / opiekuna prawnego dziecka niepełnoletniego,
  • oświadczenie ucznia szkoły średniej, który osiągnął pełnoletniość,
  • oświadczenie o wyborze sprzętu.

Termin składania wniosków mija 2 listopada o godz. 15.00.

Wnioski w wersji papierowej dostępne są również w kancelarii Departamentu Edukacji UM. W przypadku pytań dot. konkursu należy kontaktować się telefonicznie pod numerami: 71 777 78 60 i 71 777 74 06.

WAŻNE!Projekt będzie realizowany pod warunkiem otrzymania przez Gminę Wrocław dofinansowania w ramach „Konkursu Grantowego Cyfrowa Gmina -Wsparcie dzieci z rodzin pegeerowskich w rozwoju cyfrowym –„Granty PPGR”.