wroclaw.pl Najnowsze wiadomości dla mieszkańców Wrocławia
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 9°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Dni seniora 2020 w zmienionej formie

Zdjęcie archiwalne, fot. Redakcja Wroclaw.pl

W tym roku, ze względu na pandemię koronawirusa Dni Seniora odbędą się w nieco innej formule, niż poprzednie edycje. Jednak organizatorzy przygotowali wiele ciekawych propozycji, które z pewnością sprawią, że seniorzy będą mieli zapewnioną rozrywkę i kreatywnie spędzą ten czas.

Reklama

Inauguracja „Dni Seniora” odbędzie się 7 września. Nowością w planie wydarzeń będzie „Rewia Parasoli”. W tym roku, zamiast tradycyjnego zdobienia i marszu kapeluszy, organizowany będzie konkurs na fantazyjnie przyozdobiony parasol i artystycznie ozdobioną maseczkę.

Szczegółowy harmonogram

– W tym roku zmieniamy nieco formułę Dni Seniora. W dniu inauguracji w miejsce korowodu barwnych kapeluszy planujemy Rewię Parasoli.  Mam nadzieję, że udekorowane, oryginalne i artystyczne parasole zachęcą seniorów do twórczego podejścia do udziału w konkursie.  Będą cieszyć oko, a jednocześnie pozwolą nam zachować dystans społeczny – mówi Robert Pawliszko zastępca dyrektora WCRS Zapraszamy do twórczego zdobienia parasoli! Ocenimy oryginalność, kreatywność, pomysłowość i sposób wykonania. 

Program uroczystego otwarcia Dni Seniora – Wrocław 2020

7 września 2020 (poniedziałek), plac Wolności oraz sala główna Narodowego Forum Muzyki

  • 10:00–10:30 pl. Wolności (obok Narodowego Forum Muzyki) „Rewia parasoli”. Zapraszamy seniorów z własnoręcznie ozdobionymi parasolami i artystycznie wykonanymi maseczkami. 
  • 11:00–13:00 Uroczyste otwarcie w Sali Głównej Narodowego Forum Muzyki

W programie:

  • 11:00–11:10 Przywitanie
  • 11:10–11:30 Przekazanie przez Prezydenta Wrocławia przedstawicielom Rady Seniorów symbolicznych kluczy do bram miasta, wręczenie statuetek dla laureatów konkursu „Przyjaciel Seniorów”.
  • 11:30–11:40 Ogłoszenie zwycięzców konkursu na oryginalnie przystrojony parasol oraz dla zwycięzców konkursu na artystycznie wykonaną maseczkę.
  • 11:40–11:50 Wręczenie certyfikatów Miejsc Przyjaznych Seniorom dla restauracji biorących udział w projekcie „Danie dla Seniora”.
  • 11:50–12:55 Koncert swingowy dla seniorów.

Wstęp na wydarzenia jest bezpłatny, ale obowiązują zaproszenia, które będą wydawane 1 września, od godz.10:00, w Punkcie Informacyjnym Wrocławskiego Centrum Seniora, pl. Dominikański 6, wejście od podwórka – od ul. Janickiego. Liczba zaproszeń ograniczona. Szczegółowe informacje na stronie: www.seniorzy.wroclaw.pl oraz tel. 71 772 49 40

W ciągu kolejnych dni na seniorów będzie czekać wiele atrakcji, m.in. sportowe spotkania w plenerze, wydarzenia kulturalne, warsztaty edukacyjne, bezpłatne badania i porady zdrowotne oraz różnorodne zajęcia online.

Konkursy dla seniorów

Seniorzy będą mogli wziąć udział w konkursie na fantazyjnie przyozdobiony parasol - uczestnicy muszą wysłać zdjęcie ze swoim ozdobionym parasolem. Organizatorzy ocenią oryginalność, kreatywność, pomysłowość i sposób wykonania. Zdjęcia należy przesyłać na adres mailowy: [email protected]

Zwycięzca i laureaci konkursu zostaną poinformowani mailowo oraz telefonicznie. Zgłoszenie powinno zawierać: imię i nazwisko, telefon oraz e mail, do zgłoszenia należy również dołączyć wypełnioną zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Będą one przyjmowane do 1 września do godz. 16.00.

Drugim konkursem, oprócz kreatywnie ozdobionego parasola, jest konkurs na oryginalnie ozdobioną maseczkę, która w tym przypadku nie ma spełniać roli ochronnej, a jedynie estetyczną i artystyczną.

– Wykonując artystyczne maseczki chcemy w ten sposób zwrócić uwagę na estetyczny akcent i oswoić trud związany z obowiązkiem noszenia maseczek – podkreśla Robert Pawliszko. 

Dni Seniora 2020 są objęte patronatem portalu Wroclaw.pl.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama