wroclaw.pl Najnowsze wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Dla mieszkańca logo
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 20°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Czesi zwiedzają Wrocław

Jedną z atrakcji, którą zwiedzali Czesi było Afrykarium

Przedstawiciele czeskich biur podróży, a także piloci wycieczek przyjechali zwiedzić Wrocław, by poznać jego atrakcje. 

Reklama

Odwiedzili m.in. Ostrów Tumski, zoo, Hydropolis czy punkt widokowy na 49. piętrze Sky Tower.

– Mimo że Wrocław jest blisko Czech, to zaledwie kilka biur naszych południowych sąsiadów organizuje wycieczki do stolicy Dolnego Śląska. Są to głównie imprezy jednodniowe. Naszym celem jest przekonanie Czechów do poszerzenia swojej oferty. We Wrocławiu jest masa atrakcji i jeden dzień to za mało – przekonuje Wojciech Zalewski z Urzędu Miejskiego Wrocławia.

To druga taka wycieczka, a już widać efekty. W ubiegłym roku Urząd Miejski zaprosił kilkanaście osób związanych z branżą turystyczną z okolic Pragi oraz Hradec Kralove. Dwa biura rozszerzyły już swoją ofertę i organizują wycieczki do Wrocławia.

– To dobry początek. Tym razem zaprosiliśmy przedstawicieli z okolic Ostrawy. Przyjechało 13 osób. W tym roku planujemy kolejne – dodaje Wojciech Zalewski.

Podczas zwiedzania czescy goście poznali także program Europejskiej Stolicy Kultury, przybliżono im również czeską historię miasta.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama