4. Czas na świąteczne prezenty... Może wybierzesz coś z Wrocławia?
Domek miejski z prezentami na Jarmarku Bożonarodzeniowym Oleksandr Poliakovsky
Domek miejski z prezentami na Jarmarku Bożonarodzeniowym

Nieważne, czy przynosi je Gwiazdka, Dziadek Mróz, czy Dzieciątko, wszyscy lubią je dostawać. A jeśli jeszcze są indywidualnie dobrane lub stanowią pamiątkę z ulubionego miasta – ucieszą szczególnie. Dlatego my polecamy prezenty z Wrocławia.

Na wrocławskim Jarmarku Bożonarodzeniowym stanął domek z miejskimi gadżetami. Kupimy tu idealne świąteczne prezenty z wrocławskimi symbolami.

Z herbem miasta

Są torby płócienne (29 zł), czapki z daszkiem (69 zł), t-shirty (69 zł) i bluzy z kapturem (169 zł) z herbem miasta. Dla dzieci kupimy maskotki krasnali (duża za 44 zł, mała za 34 zł). Dla mamy można nabyć elegancką parasolkę za 79 zł, dla taty np. powerbank (99 zł), a dla łasucha ooogromny domek z piernika (230 zł). Co ciekawe, znajdziemy tu także gadżety z aquaparku: kubeczki, bluzy, poncza kąpielowe dla dorosłych i dla dzieci.

Powiększ obraz: Bluzy do kupienia w Domku Miejskim UMW
Bluzy do kupienia w Domku Miejskim

Od MPK, WKS Śląsk czy Hali

Jeśli chcemy kupić prezenty z innych wrocławskich instytucji, zajrzyjmy do sklepu MPK. Tu znajdziemy bluzy dla fanów komunikacji z ciekawymi napisami (od 145 do 150 zł), a nawet... koszulkę z motywem szyn!

Dla prawdziwego kibica WKS Śląsk Wrocław nie będzie lepszego prezentu, jak fanowski szalik albo czapka – idealne na zimne dni. Kupimy je w sklepie na stronie klubu tradycyjne i w specjalnej świątecznej odsłonie (szalik 45 zł, czapka 65 zł). Ponadto w ofercie są: kubeczki, bluzy, koszulki polo i zwykłe t-shirty, a nawet krawaty czy akcesoria szkolne. Śląsk proponuje na prezent także vouchery na mecze.

W Hali Stulecia (stacjonarnie, ul. Wystawowa 1) też kupimy upominki, które na MAXA poleca jej twórca Max Berg: torboplecak (39 zł), magnesy (10 zł), wielkoformatowe zdjęcia (25 zł), kubki (od 25 zł). Online na prezent można kupić bilet na wybrane wydarzenie.

Powiększ obraz: Krasnale do kupienia w Domku Miejskim UMW
Krasnale do kupienia w Domku Miejskim

Dla koneserów sztuki

Ciekawe pamiątki, które nadadzą się na prezent, mają także wrocławskie muzea. W Muzeum Narodowym znajdziemy np. piórniki (29 zł), ściereczki do okularów (15 zł) czy notesy (14 zł) z nadrukami dzieł ze zbiorów muzeum. A w Muzeum Architektury efektowne magnesy (10 zł), torby (40 zł) i plakaty (90 zł).

Powiększ obraz: Kubeczki do kupienia w Domku Miejskim UMW
Kubeczki do kupienia w Domku Miejskim

Coś od rzemieślnika

Fantastyczną inicjatywę ma w tym roku Łokietka 5 – Infopunkt Nadodrze, który na swoim Facebooku od 6 grudnia publikuje Prezentownik. Promuje tam lokalnych twórców, którzy mają sklepy i pracownie na Nadodrzu. Są więc: galeria NADO z ceramiką, prezenty z drugiej ręki od sklepu Trzy Taborety czy zaproszenie do klimatycznej pracowni fryzjerskiej jul.ciach. Zajrzyjcie koniecznie!