4. Cyfrowa transformacja w Wydziale Architektury i Zabytów oraz Wydziale Planowania Przestrzennego
Klienci wypełniający wniosek w urzędzie (zdjęcie ilustracyjne) Tomasz Hołod
Klienci wypełniający wniosek w urzędzie (zdjęcie ilustracyjne)

Nowe e-usługi w wydziałach Urzędu Miejskiego. Bez przychodzenia do urzędu można złożyć wniosek o wypis i wyrys z miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, uzyskać zaświadczenia, złożyć zażalenie i uzupełnić wniosek. Łącznie drogą elektroniczną załatwisz 13 nowych kategorii spraw.

Wrocław stawia na podniesienie jakości i dostępności usług miejskich poprzez zwiększanie ich dojrzałości cyfrowej oraz tworzenie nowych e-usług. Już dziś można skorzystać z 13 nowych e-usług w Wydziale Architektury i Zabytów oraz Wydziale Planowania Przestrzennego:

• wypis i wyrys z obowiązującego miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego;
  • przeniesienie decyzji o warunkach zabudowy na rzecz innej osoby;
  • opiniowanie formy i lokalizacji szyldu, autoreklamy, nośnika reklamowego, ogródka gastronomicznego, obiektu małej architektury, innego obiektu;
  • zaświadczenia o samodzielności lokali;
  • zaświadczenie potwierdzające fakty lub stan prawny wynikający z posiadanych dokumentów i danych
  • zaświadczenie o braku miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego;
  • zaświadczenie o ostateczności decyzji wydanej;
  • złożenia zażalenia na postanowienie;
  • złożenie odwołania od decyzji;
  • uzupełnienie wniosku;
  • wycofanie wniosku;
  • status sprawy;
  • przeniesienie pozwolenia na budowę na rzecz innej osoby.

Dowiedz się z filmu, jak zrealizować usługę drogą elektroniczną:

Jestem przekonany, że wytworzone w ramach projektu e-usługi, będą w najlepszy możliwy sposób służyły klientom naszego Urzędu. Poprawa jakości tych usług, ich dostępności, wygody w korzystaniu i zwiększenie poziomu bezpieczeństwa to efekt wielomiesięcznej pracy dużego zespołu ludzi: pracowników merytorycznych, informatyków i analityków. Dziękuję wszystkim. Natomiast mieszkańców Wrocławia, przedsiębiorców i inwestorów zapraszam do korzystania z nowych e-usług już dziś, wkrótce następne.
Jakub Mazur, wiceprezydent Wrocławia

Nowe e-usługi to efekt realizacji projektu po tytułem „System transformacji cyfrowej i procesowej w Departamencie Strategii i Rozwoju Miasta Urzędu Miejskiego Wrocławia” współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014–2020.