wroclaw.pl Najnowsze wiadomości dla mieszkańców Wrocławia
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 15°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Ćwiczenia antyterrorystów przed The World Games 2017

W czwartek i w piątek antyterroryści będą ćwiczyli akcje odbijania zakładników, fot. WSO

Odbicie zakładników przetrzymywanych przez terrorystów w pociągu i w sali gimnastycznej oraz w poczekani Dworca PKP. Na czwartek i piątek zaplanowano serię ćwiczeń jednostek specjalnych wojska i policji oraz służb ratunkowych.

Reklama

Podczas ćwiczeń o kryptonimie „Kryzys -17”antyterroryści z wojskowych i policyjnych jednostek specjalnych sprawdzą się w trzech zaaranżowanych sytuacjach.

W czwartek późnym popołudniem na bocznicy kolejowej policjanci będą mieli za zadanie uwolnić pasażerów pociągu opanowanego przez terrorystów. Kiedy negocjacje się załamią, nastąpi szturm na wagon.

Drugi scenariusz – jego realizacja zaplanowana jest na późny wieczór na Dworcu Głównym PKP, zakład, że w kolejowej poczekalni terroryści uwzięli podróżnych i grożą użyciem broni chemicznej. To zadanie wymaga koordynacji wielu służb, policji, specjalistów z jednostek chemicznych, straży pożarnej, policji i pogotowia.

I tym razem negocjacje się załamują i do akcji wkracza policyjna jednostka specjalna BOA. Jednak dochodzi do skażenia obiektu.

Ostatnim epizodem będą piątkowe ćwiczenia na terenie Wyższej Szkoły Oficerskiej. Tym razem terroryści opanowują salę gimnastyczną, uwięzieni zostają zawodnicy i kibice. Zadaniem uczestników ćwiczeń jest zabezpieczenie terenu, uwolnienie zakładników. I tym razem dowodzący akcją podejmuje decyzję o przeprowadzeniu szturmu.

wso/t

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama