4. Te miejsca we Wrocławiu co weekend przyciągają tłumy

Hala Stulecia przy ul. Wystawowej dzięki swojej wielofunkcyjności i doskonałej lokalizacji przyciąga do siebie zarówno mieszkańców Wrocławia, jak i turystów z całego świata. W jej okolicy również nie brakuje ciekawych miejsc – można wybrać się na spacer do Ogrodu Japońskiego lub odpocząć od zgiełku miasta na piaszczystej plaży.

Te miejsca uwielbiają wrocławianie i turyści

Zoo i Afrykarium

Wrocławskie zoo należy do największych atrakcji turystycznych w kraju i czołowych wśród europejskich ogrodów zoologicznych. Żyje tu ponad 12 tysięcy zwierząt reprezentujących 1100 gatunków – wiele z nich jest zagrożonych wyginięciem w naturze. Czynne jest codziennie, w tym w niedziele i święta.

Z kartą Nasz Wrocław można wejść do zoo całkowicie za darmo raz na 365 dni. Są też zniżki:

• bilet normalny – 70 zł (cena standardowa),
  • bilet normalny  71 zł (cena z darowizną zoo na ratunek),
  • bilet normalny  30 zł (cena dla posiadaczy karty Nasz Wrocław).

Pełny cennik można zobaczyć tutaj.

ZaZoo beach bar

Za wrocławskim zoo znajduje się popularna plaża miejska ZaZoo, gdzie czekają na Was leżaki, bary z napojami, strefa gastronomiczna i mnóstwo muzyki. To idealne miejsce na odpoczynek i spotkania z przyjaciółmi.

W piątek (12 kwietnia) o godz. 15:00 oficjalnie rozpoczął się nowy sezon beach baru po zimowej przerwie. Wstęp wolny.

Ogród Japoński

Do tego miejsca ustawiają się długie kolejki, szczególnie teraz, gdy wszystko pięknie kwitnie. Ogród Japoński jest jednym z najpopularniejszych miejsc we Wrocławiu. Został zaaranżowany zgodnie z regułami projektowania tradycyjnych orientalnych ogrodów. To pełen symboli przykład harmonijnego połączenia sił przyrody i działania człowieka. Przyciąga architekturą, aranżacją i rzadką roślinnością. Jedną z największych atrakcji ogrodu jest mostek „Yumedono Bashi”.

Ogród czynny jest codziennie – od 1 kwietnia do 31 października w godz. 09:00-19:00. Bilety można kupić na miejscu w kasie, która czynna jest w godzinach otwarcia ogrodu. Cennik można zobaczyć tutaj. Z kartą Nasz Wrocław i Nasz Wrocław Max jest taniej:

• bilet jednorazowy normalny – 21 zł (cena bez karty),
  • bilet jednorazowy normalny dla uczestników programu Nasz Wrocław – 17 zł,
  • bilet jednorazowy normalny dla uczestników programu Nasz Wrocław Max – 15 zł.

Visitor Centre

Visitor Centre to turystyczna brama do Hali Stulecia oraz interaktywna, multimedialna wystawa przybliżająca zwiedzającym historię zabytku klasy UNESCO, jakim jest Hala Stulecia. Ze względu na odbywające się w Hali liczne wydarzenia (m.in. imprezy, koncerty, targi) możliwość wejścia do obiektu jest ograniczona. Kalendarz dostępności można sprawdzić tutaj, jest aktualizowany na bieżąco.

Godziny otwarcia w sezonie letnim, który trwa od kwietnia do października: wtorek-niedziela w godz. 10:00-18:00. Cennik można sprawdzić tutaj. Hala Stulecia i Visitor Centre biorą udział w programie Nasz Wrocław:

• bezpłatny bilet wstępu na zwiedzanie Visitor Center dla osoby dorosłej przy Aktywnym Statusie Podatnika,
  • bilet wstępu na zwiedzanie Visitor Center dla osoby dorosłej wraz z osobą towarzyszącą przy Aktywnym Statusie MAX.

Pergola

Pergola przy Hali Stulecia powstała w 1913 roku. To lubiane przez mieszkańców i turystów miejsce na spacer i odpoczynek. W jej centrum znajduje się fontanna multimedialna, która wróci wiosną po zimowej przerwie z pokazami dziennymi, wieczornymi i specjalnymi (szczegółową datę otwarcia nowego sezonu podamy wkrótce).

Park Szczytnicki

Park Szczytnicki to największy park we Wrocławiu i idealne miejsce na spacer, rodzinny piknik czy przejażdżkę rowerową. To również doskonałe miejsce na spędzenie czasu z dziećmi – w pobliżu ul. Różyckiego znajdują się place zabaw z huśtawkami, zjeżdżalniami i piaskownicami.

Często spotyka się tutaj wiewiórki i jeże, a przy odrobinie szczęścia można natknąć się nawet na lisy, sarny i kuny. Park zamieszkują dzięcioły (w tym dzięcioł zielony i dzięcioł czarny oraz jemiołuszki), a także kilka gatunków nietoperzy.

Pawilon Czterech Kopuł

Pawilon Czterech Kopuł należy do kompleksu Hali Stulecia przy ul. Wystawowej. Jest dziełem architekta Hansa Poelziga. Do 1945 roku modernistyczny budynek służył jako miejsce wystaw i okolicznościowych wydarzeń, a od 1953 roku stał się siedzibą wrocławskiej Wytwórni Filmów Fabularnych. To właśnie tu kręcono kultowe filmy takie jak ,„Sami swoi” Sylwestra Chęcińskiego czy „Popiół i diament” Andrzeja Wajdy.

Obecnie Pawilon jest siedzibą Muzeum Sztuki Współczesnej. Prezentowane są tu prace polskich artystów XX i XXI wieku, w tym Abakanowicz, Althamera, Nowosielskiego, Witkacego, Makowskiego, Lebensteina, Hałasa. Kolekcja Muzeum Sztuki Współczesnej liczy około 20 tys. obiektów. W sezonie letnim (od kwietnia do października) jest otwarte od wtorku do niedzieli. Informacje o biletach tutaj.