wroclaw.pl Najnowsze wiadomości dla mieszkańców Wrocławia
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 15°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Miasto wraz z prezydentem pomaga spełniać marzenia dzieci

Choinka Marzeń to wydarzenie, dzięki któremu od 11 lat miasto pomaga spełniać marzenia dzieci z klubów środowiskowych. We wtorek, 13 grudnia, prezydent Rafał Dutkiewicz tradycyjnie już losował bombki z ukrytymi w środku marzeniami dzieci. Życzenia dotyczą wymarzonego prezentu dla konkretnej świetlicy czy klubu. Dzieci trzymały kciuki, by to ich bombka wpadła w ręce prezydenta.   

Reklama

Spotkanie odbyło się w sali sesyjnej w Sukiennicach. Dzieci z kilkunastu klubów środowiskowych wraz z opiekunami spotkały się z prezydentem i przedstawicielami miasta, ale nie dekorowały choinki bombkami zawierające karteczki z życzeniami, jak to bywało w ubiegłych latach. Bombki trafiły do „mikołajowego” worka. O godz. 18.00 zaczęło się losowanie. Prezydent wylosował cztery bombki. 

Choinka Marzeń odbywa się od 11 lat. To spotkania klubów i świetlic środowiskowych Wrocławia z władzami miasta. Ich ideą są wzajemne życzenia bożonarodzeniowe i podzielenie się marzeniami, które z odrobiną szczęścia uda się zrealizować.

Na realizację życzenia z jednej bombki w tym roku miasto przeznacza 2,5 tys. zł. Pieniądze z Choinki Marzeń w 100 procentach trafiają do klubów środowiskowych.

– Dzięki nim kluby remontują lokale, wyjeżdżają na wycieczki, kupują telewizory, komputery, stoły, krzesła, naprawiają odkurzacze, kupują węgiel. Jednym słowem załatwiają najważniejsze potrzeby własnego środowiska – opowiada Krzysztof Bojda z Fundacji Hobbit, która od wielu lat zajmuje się organizowaniem czasu wolnego dzieciom (m.in. organizacja obozów, wyjazdów wakacyjnych itp.) i prowadzeniem zajęć w klubach środowiskowych. Więcej o działaniach fundacji

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama