wroclaw.pl strona główna Najświeższe wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Dla mieszkańca - strona główna

Infolinia 71 777 7777

17°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 09:30

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Dla mieszkańca
  3. Aktualności
  4. Charytatywny bieg dla Lenki w parku Południowym. Jej zdrowie kosztuje milion złotych. Możemy pomóc

Charytatywny bieg dla Lenki w parku Południowym. Jej zdrowie kosztuje milion złotych. Możemy pomóc

Michał Sałkowski,

Kliknij, aby powiększyć
Na zdjęciu uśmiechnieta dziewczynka: Lenka archiwum organizatorów
Na zdjęciu uśmiechnieta dziewczynka: Lenka

Około milion złotych trzeba, by sfinansować kosztowną terapię w USA dwuletniej dziewczynki, która zmaga się z zespołem Retta. Jedną z dróg na zdobycie tej kwoty będzie „Urodzinowy, charytatywny bieg i marsz nordic walking dla Lenki”. Rozegra się on w sobotę, 25 marca. Imprezę objął honorowym patronatem prezydent Wrocławia.

Reklama

Lenka Szczepańska jest dotknięta złożonym schorzeniem o uwarunkowaniu genetycznym, które odbiera zdolność mowy, chodzenia, powoduje zanik mięśni, problemy z oddychaniem, drgawki i choroby serca. W Polsce nie ma w tej chwili leku na zespół Retta. Rodzice Lenki podjęli doraźną rehabilitację córeczki, dzięki której stawia ona pierwsze kroki. Stosowna terapia pojawiła się natomiast w Stanach Zjednoczonych. Trwa kilkanaście miesięcy. Jeżeli uda się zebrać milion złotych, to Lenka ma zostać przyjęta do Cleveland Clinic w Ohio.

Sobotnia impreza w parku Południowym startuje o 11.00, z okolic pomnika Fryderyka Chopina. Są dwie opcje – można biec albo spacerować o kijkach do nordic walking.

Motywacji do organizacji imprezy jest kilka. To przede wszystkim drugie urodziny Lenki, które miała na początku marca. Po drugie, wraz z rodzicami Lenki chcielibyśmy zrealizować dużą imprezę biegową, dzięki której uda się jej pomóc. Imprezę, która sama w sobie będzie też dla uczestników ciekawym wyzwaniem i wpisze się w taką dobrą modę na aktywność. No i warto też skorzystać z coraz lepszej pogody, wiosny, w której wszystko budzi się do życia i ten fakt dodaje nam wszystkim energii do działania i uczestniczenia w rzeczach pozytywnych.
Kinga Konatkowska - Walczak, współorganizatorka biegu

Pobiegnij albo weź udział w aukcji

Trasa ma długość 4 kilometrów – dwie dwukilometrowe pętle. W imprezie mogą wziąć udział osoby od 16. roku życia. Ważne, by niepełnoletni mieli pozwolenie opiekunów. Wpisowe to 50 złotych. Jego kwota trafi na leczenie małej Lenki.

Zapisy online trwają do piątku, 24 marca. Potem będą one możliwe bezpośrednio w dniu biegu, w biurze zawodów w namiocie w parku Południowym przy ul. Waligórskiego, od godziny 9.00 rano. Każdy zawodnik otrzyma zabezpieczenie medyczne.

Po biegu organizatorzy zapraszają na gorące napoje oraz owoce. Każdy zawodnik otrzyma także niespodziankę od Lenki – specjalnie zaplatany brelok do kluczy. Z kolei w trakcie imprezy rozegra się też szereg aukcji, z których dochód trafi na leczenie dwulatki.

– Do wylicytowania będą torby sportowe, plecaki, koszulki, bluzy, butelki z filtrem, powerbanki czy małe AGD. Dodatkowo wystąpi również zespół bluesowy oraz Rafał Lach, autor piosenki o Lence. A miłośnicy motoryzacji obejrzą pokaz klasycznych aut – wymienia Kinga Konatkowska-Walczak.

Na tym się nie skończy – grupa ratowników zaprezentuje pokaz pierwszej pomocy, uczniowie podstawówki w Smolcu przeprowadzą kiermasz własnoręcznie wykonanych ozdób świątecznych, będzie też coś smakowitego – kiermasz różnorodnych ciast.

Wśród sportowych gości zobaczymy między innymi dziennikarzy - Macieja Piaseckiego (natemat.pl). A całość poprowadzi inny znany dolnośląski dziennikarz i konferansjer – Robert Radczak.

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl