4. Były senator Tomasz M. i radny Tomasz H. zatrzymani przez CBA. Śledztwo ws. wielomilionowych wyłudzeń [12.10.2022]
Na zdjęciu funkcjonariusz Centralnego Biura Śledczego CBA
Na zdjęciu funkcjonariusz Centralnego Biura Śledczego

W śledztwie w sprawie wielomilionowych wyłudzeń z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON) i Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (ZUS) zatrzymani zostali między innymi znani we Wrocławiu, były senator i biznesmen Tomasz M. oraz Tomasz H. radny Rady Miejskiej Wrocławia. Zobacz, szczegóły

Funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego (CBA) i Centralnego Biura Śledczego Policji (CBŚP) zatrzymali na polecenie Prokuratury Regionalnej w Szczecinie byłych członków spółek z branży outsourcingowej.

[seeAlso id=196636 limit=1 order=id]

Wśród zatrzymanych jest między innymi były senator Platformy Obywatelskie Tomasz M. związany z agencją pracy tymczasowej Work Service. Wrocławska „Gazeta Wyborcza” informuje, że na liście zatrzymanych jest także Tomasz H. wrocławski radny z Klub Radnych Nowa Nadzieja Rady Miejskiej Wrocławia. RMF FM dodaje, że wśród zatrzymanych jest także Maciej W. szef Konfederacji Lewiatan, polskiej organizacji biznesowej.

CBA zatrzymało byłego senatora Tomasza M. i radnego Tomasza H.

O zatrzymaniu byłego senatora i śledztwie w sprawie wielomilionowych wyłudzeń powiadamia Centralne Biuro Antykorupcyjne.

informuje CBA.

Zespół Prasowy CBA dodaje:–  Na obecnym etapie, z uwagi na fakt, że czynności są toku, są to wszystkie informacje, które możemy przekazać – podkreśla CBA.