wroclaw.pl strona główna Najświeższe wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Dla mieszkańca - strona główna

Infolinia 71 777 7777

5°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: brak pomiaru

brak danych z GIOŚ

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Dla mieszkańca
  3. Aktualności
  4. Cały transport Wrocławia w jednym miejscu - aplikacja take&drive
Cały transport Wrocławia w jednym miejscu - aplikacja take&drive

Komunikacja miejska, rowery, hulajnogi, auta elektryczne i skutery. Cały miejski transport we Wrocławiu w jednym miejscu. Polski start-up uruchomił aplikację take&drive.

Reklama

Aplikacji take&drive ma wspomagać mieszkańców w szybkim poruszaniu się po mieście. W jednym miejscu użytkownik może sprawdzić, gdzie znajdują się najbliższe przystanki komunikacji miejskiej oraz wypożyczalnię tzw. pojazdów współdzielonych (samochody elektryczne, skutery, hulajnogi i rowery miejskie), a także śledzić przyjazdy autobusów i tramwajów w czasie rzeczywistym.

– Chcemy, aby nasza aplikacja stanowiła duże wsparcie dla miast, które szukają rozwiązań na popularyzację idei nowoczesnej mobilności i chcą zachęcić mieszkańców do korzystania z innych form transportu niż własny samochód – mówi Bartosz Kwapisz, CEO take&drive.

Zaprezentowana niedawno aplikacja to wersja 2.0 (na razie tylko na Androida) prototypu pokazywanego w 2018 roku. Twórcy zadbali o nowy desing i prostotę w dotarciu do najważniejszych informacji. Jednocześnie zapewniając maksimum informacji.

 – W projektowanie zaangażowaliśmy użytkowników i bazując na ich opiniach, zaproponowaliśmy widok mapy najlepiej spełniający ich potrzeby. M.in. dlatego, użytkownicy mogą znaleźć w naszej aplikacji strefy obsługiwane przez poszczególnych operatorów czy sprawdzić już na głównym widoku mapy, do jakiej firmy należy pojawiający się skuter czy samochód  – podkreśla Bartosz Kwapisz. 

W przyszłości pełne zarządzanie przejazdami 

Odsłona take&drive 2.0 to dopiero początek zmian. Twórcy chcą w przyszłości zaoferować użytkownikom pełne zarządzanie przejazdami – od zlokalizowania pojazdu przez wynajem i dokonanie opłaty, tak aby mogli w pełni korzystać z uroków nowoczesnej mobilności. Jak podkreślają, już teraz spotkali się z dużą otwartością miast na współpracę. 

Take&drive działa w 16 lokalizacjach w Polsce. Użytkownik znajdzie w aplikacji pojazdy od wszystkich firm sharingowych (m.in. Vozilla, 4mobility, Panek, GreenGoo, Blinkee, Lime), stacje i rowery miejskie. Informacje o komunikacji są dostępne dla 13 lokalizacji, a sposób ich wyświetlania został dostosowany do możliwości technicznych oferowanych przez dane miasto. Dlatego we Wrocławiu mieszkańcy mogą korzystać z informacji o rzeczywistym czasie przyjazdu autobusu i tramwaju na przystanek (bazujących na danych GPS). 

Strona aplikacji - take&drive 

Aplikację można pobrać z Google Play oraz App Store

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl