wroclaw.pl Najnowsze wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Dla mieszkańca logo
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 29°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Był urząd pracy teraz są: przedszkole i biura

W niespełna rok wynajęto 95 procent powierzchni w byłym urzędzie pracy przy ul. Powstańców Śląskich (materiały prasowe)

Ma 2200 mkw. powierzchni i  na czterech kondygnacjach dysponuje 50 lokalami do wynajęcia. Jeszcze kilka lat temu Powiatowy Urząd Pracy we Wrocławiu kojarzył się mieszkańcom z kolejkami bezrobotnych, ustawiającymi się wcześnie rano przed budynkiem. Teraz pośredniak z powodzeniem sprawdza się w nowej roli – biurowca.

Reklama

– Komercjalizację zaczęliśmy na początku 2014 roku. Do tej pory wynajętych zostało już 95 proc. powierzchni. Obecnie mamy 42 najemców, w tym między innymi: przedszkole i szkołę językową, gabinety lekarskie, kancelarie adwokackie, biura nieruchomości oraz projektowe, firmy z branży IT oraz dyspozytornie korporacji taksówkowych – wylicza Marcin Misztal, wiceprezes spółki i2 DEVELOPMENT. –  Budynek dysponuje lokalami o powierzchni od 10 do 100 metrów kwadratowych, które, będzie można dowolnie łączyć, tak by uzyskać pożądany metraż, odpowiadający specyficznym potrzebom najemców z różnych branż – dodaje.

Budynek w grudniu 2012 roku został sprzedany przez gminę za 4 mln 490 tys. złotych. Od tamtej pory nowy właściciel, czyli spółka i2 DEVELOPMENT, przeprowadził remont nieruchomości.

– Realizowana przez nas komercjalizacja nieruchomości przy ulicy Powstańców Śląskich, gdzie kiedyś mieścił się Urząd Pracy, to proces złożony. Do tej pory udało się odnowić całe wnętrze budynku – odmalować sufity i ściany, wymieniono drzwi wejściowe do każdego z lokali oraz położono nowe wykładziny – mówi Marcin Misztal.

To niejedyna inwestycja i2 DEVELOPMENT w budynki użyteczności publicznej we Wrocławiu. Spółka w 2014 roku kupiła za 35,8 mln złotych budynki po byłym szpitalu im. Babińskiego, który mieści się przy placu Jana Pawła II. Według wstępnych planów mają tam powstać apartamenty i mieszkania.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Zobacz więcej wiadomości portalu wroclaw.pl Więcej wiadomości portalu wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl Logo wroclaw.pl