wroclaw.pl Najnowsze wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Dla mieszkańca logo

Uwaga! W nocy nad Wrocław mogą nadciągnąć burze. Jest ostrzeżenie IMGW i Alert RBC [5 SIERPNIA]

Ewa Waplak,
burzowe chmury nad placem Solnym archiwum www.wroclaw.pl
burzowe chmury nad placem Solnym

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed gwałtownymi burzami. Prognozowane są opady deszczu od 30 mm do 40 mm, oraz porywy wiatru do 90 km. Ostrzeżenie wysłało też Rządowe Centrum Bezpieczeństwa. Jak zachować się podczas burzy? Przeczytaj!

Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć silne opady deszczu do 20 mm oraz porywy wiatru do 80 km/h. Miejscami grad.

Kiedy obowiązuje ostrzeżenie IMGW

Alert Rządowego Centrum Bezpieczeństwa

O możliwych gwałtownych burzach z gradem i silnym wietrze informuje też Alert RBC wysłany do mieszkańców regionu.

Jak zachować się podczas burzy? Przeczytaj!

Należy zabezpieczyć wszystkie przedmioty ruchome, znajdujące się na zewnątrz (balkony, ogródki, podwórka) oraz parkowanie samochodów w miejscach nienarażonych na spadające konary lub inne ruchome i ciężkie przedmioty, a na ulicach dostosowanie prędkości jazdy do warunków atmosferycznych.

Bezwzględnie nie szukajmy schronienia pod drzewami, słupami i liniami energetycznymi oraz lekkimi konstrukcjami, jak wiaty autobusowe i tramwajowe.

2 stopień ostrzeżenia IMGW przed burzami. Co znaczy?

Przewiduje wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Niebezpieczne zjawiska lub skutki ich wystąpienia w silnym stopniu ograniczają prowadzenie działalności. Spodziewaj się zakłóceń w codziennym funkcjonowaniu. Zalecana duża ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

Przestrzegaj wszystkich zaleceń wydanych przez służby ratownicze w sytuacji zagrożenia. Dostosuj swoje plany do warunków pogodowych.

Zobacz więcej wiadomości portalu wroclaw.pl Więcej wiadomości portalu wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl Logo wroclaw.pl